Huawei nova 12 Serisi ile Efsane Geri Dönüyor

Huawei nova 12 serisi ile efsane geri dönüyor. Huawei, nova serisini de özüne geri döndürecek ve daha rekabetçi özellikler sunacak.

Huawei nova 12 serisi ile efsane geri dönüyor. Huawei, nova serisini de özüne geri döndürecek ve daha rekabetçi özellikler sunacak.

Huawei yakın zamanda Huawei Mate X5 katlanabilir telefonu ve Mate 60 serisi amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürdü. Bu modellerin ilginç yanı ABD yaptırımlarından sonra ilk 5G özellikli Huawei telefonları olmaları. İleriye dönük olarak markanın pazardaki farklı fiyat noktalarında daha fazla 5G özellikli akıllı telefon piyasaya sürmesi bekleniyor. Huawei nova 12 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığına dair söylentiler yaygın. Ayrıca nova 12’nin yeni bir Kirin çipiyle donatılabileceği de söyleniyor.

Bu yılın başlarında açıklanan nova 11 serisinde nova 11i, nova 11, nova 11 Pro ve nova 11 Ultra gibi birden fazla model yer alıyor. nova 11i’de Snapdragon 680 4G bulunurken diğer modellerde Snapdragon 778G 4G çipi bulunuyor. Görünüşe göre marka, yaklaşan nova 12 serisi için şirket içi Kirin çiplerine geçebilir.

Huawei nova 12 Kirin 830 ile Geliyor

Çinli bir kaynağa göre, yaklaşmakta olan nova modeli (nova 12 serisi) Kirin 830 yonga seti ile donatılacak. İhbarcı, bunun Kirin 9000s çipine benzeyeceğini ancak daha az çekirdeğe sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca Nova 12 serisinin fiyatının da nova 11 serisiyle benzer olacağını söyledi. Bu yeni cihaza dağıtılacak olan Mate 60 serisi amiral gemisi telefonlarda bulunan bazı ayırt edici özellikleri devralacak. Şu anda nova 12 serisinin teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil.

Huawei’nin Nova 12 serisinin yanı sıra yeni MatePad tabletleri ve Pocket serisi katlanabilir telefon gibi başka cihazları da duyurabileceği tahmin ediliyor. Bu cihazların aynı zamanda Kirin yonga setlerine de sahip olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu