Akıllı TelefonAndroidGenel

Huawei, Mobil Dünyasında Vites Düşürdü

Huawei mobil dünyasındaki yükselişini sürüdürüyor. Ancak firma yüksek fiyatlar nedeniyle 2016 satış hedefini yeniden düzenlemek zorunda kaldı.

Mobil dünyasının üç numaralı ismi Huawei, 2016 yılı akıllı telefon satış hedefini yeniden revize etti. Geçen yıl 108 milyon akıllı telefon satışı (100 milyonu geçen Çinli ilk üretici) gerçekleştirerek büyük bir başarının altına imza atan Çinli teknoloji devi, 2016 yılı hedefini 140 milyon olarak belirlemişti.

Ancak tedarikçilerden gelen bilgiler hedefin aşağı çekildiğini gösteriyor. Gizmo China sitesinde yer alan habere göre şirketin yeni hedefi 120 milyon. Satış hedefi aşağı çekilmesine karşın, geçen yıla göre 12 milyon (%11lik büyüme) daha fazla akıllı telefonun satılması planlanıyor.

Huawei

Huawei neden vites düşürdü?

Tedarikçilerden gelen bilgilere göre Çinli üretici giriş ve orta segmente modellerde uygun fiyat yapısını korumayı başarıyor. Ancak üst segment için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Mate ve P serisi modeller bugünün dünyanın birçok noktasında yüksek fiyatlardan satışa sunulmakta. Bu da Huawei’in 140 milyon satış hedefini 20 milyon aşağı çekmesine neden oldu.

Hatırlatmak gerekirse; Huawei P9 ülkemize 2.399 liradan giriş yaptı. P9 Plus’ın ise minimum 2.600 liradan giriş yapması bekleniyor.

>> İlginizi çekebilir; OnePlus 3 İşkence Testi!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu