Huawei Mate 50 Özellikleri Şimdiden Belli Oldu

Huawei’nin yeni canavarı Huawei Mate 50 için geri sayım başladı. Bu canavarların özellikleri de şimdiden belli oldu. İşte detaylar.

Çinli teknoloji devi Huawei, Huawei Mate 50 serisinin 6 Eylül’de piyasaya sürüleceğini onayladıktan kısa bir süre sonra telefonların şarj hızları, kamera özelliği ve beklenen yonga seti dahil olmak üzere daha fazla bilgi gelmeye başladı.

Alınan sertifikaya göre bu seride ana, Pro ve RS Porsche Design modelleri yer alacak. Yeni seriler 66W’a (11V @ 6A) kadar şarj hızlarının yanı sıra 10W (5V @ 2A) ve 40W (10V @ 4A) şarj hızlarını destekleyecek şekilde listeleniyor. Weibo aracılığıyla Digital Chat Station’dan gelen başka bir raporda , Snapdragon 778G tarafından desteklenecek dördüncü bir Huawei Mate 50E modelinin haberi var.

Mate 50 ve Mate 50 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1’i kullandığı söyleniyor. My Drivers’ın tedarik zinciri kaynaklarına göre, Mate 50 serisi yalnızca 4G çözümlerini kullanacak. Mate 50 Pro ve Mate 50 RS’nin çentikli ekranlar kullandığı da söyleniyor. Kamera bölümünde, Mate 50 Pro’nun ana kamerasında değişken bir diyafram düzeneği kullanması bekleniyor.

Benzer bir uygulamayı Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S10 serisinde de gördük. Kamera ya f.1.7 diyaframı seçebiliyor ya da f/2.4’e ayarlanabiliyor. Samsung, yalnızca iki nesil Galaxy S ve Galaxy Note amiral gemilerinde değişken diyafram uygulayacaktı. En uygun diyafram, çekim koşullarına bağlı olarak seçilir.

Huawei Mate 50

Huawei’nin kendi XMage görüntüleme motorunun kameranın Leica markasının yerini alacağını da göreceğiz. Huawei ayrıca etkinlikte 12,4 inçlik bir MatePad Pro’yu da tanıtabilir. Fiyat açısından firmanın şimdilik nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki bu seri yine isimden söz ettirmeyi başaracak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu