Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriHTCTeknoloji

HTC Vive mobil dünyasında dengeleri değiştirecek!

HTC akıllı telefon dünyasında son yıllarda bekleneni veremeyen üreticilerden biri olsa da, her zaman için mobil dünyasının yenilikçi firmalarından biri olmayı başarmıştır.  Şirket bu defa HTC Vive modeliyle oyunun kurallarını değiştireceğe benziyor. Daha önce sanal gerçeklik kategorisinde kullandığı Vive ismini akıllı telefon dünyasına taşıyan Tayvanlı şirket hem tasarım hem de farklı kullanım deneyimi nedeniyle uzun bir süre adından söz ettirecek bir telefon duyurmaya hazırlanıyor.

HTC Vive

HTC’nin 12 Ocak’ta duyuracağı akıllı telefon için iki tanıtım videosu güvenilir sızıntı kaynağı @evleaks tarafından yayınlandı. İlk videoda telefonun sunduğu tasarım ve malzeme kalitesi yönünden mobil dünyasındaki sıradanlığı sona erdireceği ifade ediliyor. İkinci videoda ise HTC Vive’ın kullanım deneyimi ön plana çıkarılıyor.

HTC Vive

Telefonun alt bölümünde her hangi bir kontrol butonu yer almıyor. Kullanıcının ekran kontrolünü bunun yerine kenar çerçeveler aracılığıyla gerçekleştirdiği görünüyor. Ekranın alt bölümünde parmak izi tarayıcısının yer almadığını söyleyebiliriz. Ancak bu bölümde yine de kapasitif dokunmatik bir butonun yerleştirildiği görünüyor.

HTC Vive

Tasarım ve kullanım deneyimi noktasında sıradanlığın dışına çıkmayı başaran HTC Vive’ın donanım tarafından da yine iddialı olması bekleniyor. Telefon için yayınlanan videolara alt bölümden göz atabilirsiniz.

 

>> İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 bir kez daha sızdırıldı!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu