HTC’den mektup var!

2017 yılının hem HTC hem de mobil dünyası açısında büyük gelişmelere gebe olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Her amiral gemisi akıllı telefonda bu defa çıkış yapacak denen Tayvanlı teknoloji devi 2017 yılında gerçekten iddialı modellerle geliyor.

Buradaki haberimizde aktardığımız Vive modeli, kullanım deneyimi ve sahip olduğu tasarım özellikleriyle son dönemin ses getiren telefonlarından biri olacağa benziyor. Çok değil sadece üç gün sonra Vive modeliyle tanışmış olacağız. Teknoloji devi 2017 içinde bununla yetinmeyecek gibi görünüyor. Şirkete yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre mart-nisan döneminde tanıtılacak HTC 11 modelinde de yer alacak gelişme ve yeni nesil teknolojiler şirketi mobil rekabette daha iddialı bir konuma getirecek.

HTC

Bu gelişmenin ilk emarelerini aslında geçen yıl tanıtılan HTC 10 modelinde görmüştük. Önemli bir kesim tarafından beğenilen “Yeni tasarım anlayışı, kapasitif dokunmatik butonlar, ses noktasında gelişmeler ve en iyi mobil kamera deneyimi” telefonu öne çıkan detaylar olmuştu.

Her zaman için kullanıcı isteklerini dikkate alan HTC’nin yeni yılda da bunu sürdüreceğini rahatlıkla söyleyebiliriz; zira HTC Akıllı Telefonlar ve Bağlı Cihazlar Başkanı Chialin Chang taleplerin dikkate alındığı ve alınacağına dair samimi bir mektup kaleme aldı. Şirketin resmi Facebook sayfası aracılığıyla yayınlanan mektuba alt bölümden göz atabilirsiniz.

Sevgili HTC kullanıcıları,

Mutlu yıllar. Umarım 2017 sizin ve aileniz için harika bir yıl olur.

Size bir süredir mektup yazmayı düşünüyordum. Dürüst olmak gerekirse ilk defa böyle bir mektup yazacağım için de bu durum beni çok heyecanlandırıyordu.

Bugüne kadar dünyanın pek çok farklı yerini gezme ve telefonlarımızı kullanan insanları gözlemleme şansım oldu. Bu insanların kim olduğunu ve HTC telefonlarını tercih etme nedenlerini her zaman araştırdım. Nelerden hoşlanırlar? Neleri sevmezler? Hepimizin ortak noktası nedir?

Geçtiğimiz ay Almanya’nın Ingolstadt şehrinde bir aile yemeğine davetliydim. Ailenin oğlu yakın zamanda 17 yaşını doldurmuş bir HTC kullanıcısıydı, ben de ona “Peki, HTC 10’u neden seviyorsun?” diye sordum. Önce telefonun özelliklerinden bahsetmeye başladı ama biraz daha zorladığımda basitçe şöyle dedi: “O farklı.”

Hepimizin ortak noktasının aslında hiç de ortak olmadığını o an anladım. Bizi bağlayan şey hepimizin birbirinden farklı olmasıydı. Geleneksel olanı takip etmiyor ve kolay yolu seçmiyoruz. Kalabalıktan sıyrılmak ve gerçekten birey olabilmek yürekli olmayı gerektirir. Cesaret ister.

Sadece cesur olduğunuz zaman kendi yolunuzdan gidebilir ve gerçekten kim olduğunuzu bulabilirsiniz. Ve işte o zaman gerçekten mükemmel olursunuz.

Dünyanın farklı yerlerinde gördüğüm insanlar bana hayatın anlamının ne kadar uzağa gittiğimizle değil, gerçek kendimize ne kadar yaklaştığımızla ilgili olduğunu hatırlattı.

Tüm HTC kullanıcılarına teşekkür ederim. 2017’de her şeyin size dair olması için bize ilham verdiniz. Siz mükemmelsiniz!

Chialin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu