HTC Geri Dönüyor! VR Destekli Telefon Geliyor!

Android telefon pazarında umduğunu bulamayan HTC geri dönüş yapmak için kolları sıvadı. VR destekli telefon yakında tanıtılacak.

Daha önce telefonlarıyla tanınan ancak şimdi VR ekipmanlarına odaklanan Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, üst düzey akıllı telefonlar işine tekrar dahil olmak istiyor. Yıllar sonra, şirket yakında yeni bir üst düzey akıllı telefon sunmayı planlıyor. En azından, şirketin sözcüsü bugün Mobil Dünya Kongresi 2022’de planları hakkında bilgi verdi.

DigiTimes’a göre, HTC’nin Asya-Pasifik bölgesi genel müdürü tarafından yapılan açıklamalara dayanarak, firma Nisan ayında yeni bir üst düzey telefon piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu, HTC’nin yıllar sonra ilk kez üst düzey bir cihaz tanıtacağı anlamına geliyor. Bu birçok soruya neden oluyor. Çünkü son zamanlarda belirli pazarlarda sadece düşük seviyeli akıllı telefonlar satıyordu.

Şirketin Asya’daki en önemli pazarlarından sorumlu olan Charles Huang, HTC’nin yeni üst akıllı telefon için belirli “metaverse” işlevlerini entegre etmeyi planladığını söyledi. Yukarıda da söylediğimiz gibi, Nisan ayında satışa sunulacak. Görünüşe göre, ana amaç VR ve AR uygulamaları için kullanmak isteyen müşterilere hitap edecek.

Huang, yeni telefon modelinin ekipmanı ve işlevleri hakkında özel bir bilgi vermedi. Aynı zamanda, gerçekten üst düzey bir cihaz olup olmadığı belirsizdir. Şirketin kurucu ortağı ve şimdi CEO’su olan Cher Wang, HTC‘nin sanal gerçeklik ürün pazarına büyük ölçekte yatırım yapmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Şimdiye kadar, şirket açıkça B2B sektörüne odaklandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu