Hogwarts Legacy Rekor Gelir Elde Etti

Son zamanların iddialı açık dünya-aksiyon RPG oyunlarından Hogwarts Legacy 1.3 milyar doları aşan rekor bir gelire imza attı.

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav’ın açıklamasında Hogwarts Legacy’nin 1,3 milyar doların üzerinde gelir elde ettiğini söyledi. CEO’nun birkaç gün önce SVB MoffettNathanson’ın Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Açılış konferansı sırasında yatırımcılara şirket ile ilgili farklı bilgiler de verdi.

Zaslav şirkette yapılan değişikliklerden bahsederken ” Hogwarts Legacy oyunu duyurusundan 10 ay önce çıkacaktı ama hazır değildi. Çalışanlara oyun içni daha fazla para harcayın ve oyunu düzeltip doğru yapın.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca CEO, yapımlarının 2023’ün en hızlı büyüyen oyunu olduğunu dile getirdi.

Onu piyasaya sürdük ve bu yıl, en hızlı büyüyen oyunla 1,3 milyar doların üzerinde hasılat elde ettik. En iyi çalışmamız olduğunu düşünmediğimiz sürece bir film veya oyun çıkarmak istemiyoruz. Bunu yapsak bile, zaman veya 2/3 oranında işe yaramayacak. Ancak bu, şirketin yeni kültürel felsefesi. Biz bir hikaye anlatan şirketiz. En iyi kreatifler, içeriğimizi olabilecek en iyi hale getirmek için savaşır.”

Warner Bros Discovery, oyunun yalnızca perakende satışlarda 1 milyar dolar hasılatı aştığını ve oyunun toplam satışlarının kabaca yarısını oluşturan dijital satışları saymadığını açıkladı. Ayrıca bu satış rakamlarına muhtemelen Hogwart’ın mayıs ayı başlarında piyasaya sürüşen Playstation 4 ve Xbox One’daki satış rakamları da dahil değil. Konsol oyunları için piyasaya sürüldüğünden bu yana 15 milyon kopyayı aştığı belirtiliyor. Oyun pc ve bütün konsollarda mevcut . Çok kısa zaman içerisinde 125 milyon kullanıcısı olan Nintendo Switch içinde çıkarılacak.

Başa dön tuşu