Akıllı TelefonGoogleGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Google, Pixel 10 Serisine Güç Verecek Tensor G5 İçin Büyük Ortaklık Kuracak

Son raporlara göre Pixel 10 serisine güç verecek Tensor G5 işlemcisi için Google ve yarı iletken devi ortaklık kurabilir.

Henüz daha Pixel 9 serisi tanıtılmamışken ortaya büyük bir iddia atıldı. Tensor işlemcilerin performansı tarafında bekleneni veremeyen Google, Pixel 10 serisine güç verecek Tensor G5 işlemcisi için büyük bir hamle atıyor. Tensor G5 işlemcisi, Google’ın TSMC ortaklığıyla seri üretilecek ilk yonga seti olacak. Kamuya açık bir ticaret veri tabanında ortaya çıkan bilgiye göre Google ile TSMC ortaklık kuracak. İşte detaylar…

Tensor G5 İçin Google ve TSMC Ortaklık Kurmaya Hazırlanıyor

2025 yılında tanıtılması beklenen Pixel 10 serisi için Google kolları sıvıyor. Android Authority’nin haberine göre, Google ile TSMC, yeni nesil Tensor işlemcisi için ortaklık kuracak.

Google Tensor G5

Ülkeye mal getiren ve ya mal çıkartan her şirketin, ürün içeriğini beyan etmesine yarayan belge ile ifşa olan Google, bu belgede Tensor işlemcisinden bahsetmedi. Ürünlerin tanıtımı tablosunda yazan LGA terimi, G5’in kısaltılmış ismi olan ‘Laguna Beach’e ait. Daha önce de buna benzer kısaltmalar kullanan Google, böylece sızıntıların önüne geçmeye çalışıyor. Çip örneğini Hindistan merkezli Tessolve Semiconductor adlı şirkete gönderen Google, bu şirket sayesinde çipin test edilmesini sağlayacak.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu