Akıllı TelefonAndroidGoogleGüncel Teknoloji Haberleri

Google Play Store Güncelleme Aldı, Yeni Sürümü İndirin

Google, Android ekosisteminin resmi uygulama mağazası Play Store için güncelleme yayınlamayı sürdürüyor. İşte yeni sürümün APK dosyası...

12 Şubat 2024 11:51

Android ekosistemindeki tüm uygulamalar gibi işletim sisteminin resmi uygulama mağazası Play Store için de güncelleme yayınlanmakta. Google sık sık resmi mağazayı güncelleyerek kullanıcı deneyimini optimize ediyor ve uygulama indirme performansını iyileştiriyor.

Yayınlanan güncellemeler çoğu zaman sistem tarafından otomatik olarak yükleniyor ve çoğu kullanıcı bunun farkında bile olmuyor. Öte yandan bazı günellemeler arayüzde ciddi yenilikler ve değişiklikler sunarken, kimi de sistem güvenliği ile ilgili olmakta. Şimdi son sürümün nasıl yüklendiğine bakalım.

Şubat 2024 güncellemesi:

Google, Android akıllı telefon kullanıcıları için kullanıcı deneyimini optimize etti ve uygulama indirme performansını iyileştirdi.

Google Play Store İçin Yeni Güncelleme

Play Store için yayınlanan son versiyon, Android 5.0 ve üzeri sürümlerde çalışan Android cihazlarla uyumludur. Dileyen kullanıcılar güncellemenin otomatik olarak telefonlarına yüklenmesini bekleyebilir. Ayrıca elle yükleme yöntemi de mevcut. Şimdi yeni sürümün yükleme yöntemine göz atalım.

Google Play Store APK Yükleme Adımları

  • Play Store’un son güncel sürümünü buradan indirin.
  • Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gidin.
  • Aşağı kaydırın ve “Uygulamalar” veya “Güvenlik” seçeneğini seçin (cihazınıza bağlı olarak).
  • “Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneğini işaretleyin. Böylelikle Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama yükleyebileceksiniz.
  • İndirilen APK dosyasını bulun ve yükleme işlemine başlamak için üzerine dokunun.
  • Kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızın ana ekranında veya uygulama çekmecesinde Google Play Store simgesini göreceksiniz.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu