Akıllı TelefonAndroid

Google Nexus Cihazlar İçin Güncelleme Yol Haritası

Google Nexus cihazlar için güncelleme yol haritasına açıklık getirildi. Nexus 5X ve Nexus 6P için güncelleme desteği ne zaman sona erecek?

Google daha önce hiç yapmadığı bir şeyi yaparak Google Nexus cihazlar için güncelleme yol haritasına açıklık getirdi. Arama motoru devi Google Destek sayfasından mevcut Nexus cihazlar için güncelleme desteğinin ne zaman sona ereceğinin bilgisini verdi.

Google tarafından yayınlanan listeye göre Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6 ve Nexus 9 içn güncelleme desteği sürecek. Nexus 5X ve Nexus 6P için destek Eylül 2017’ye kadar sürecek. Nexus 6 ve Nexus 9 içinse güncelleme Ekim 2016’ya kadar sürecek.

Google Nexus

Google, Nexus cihazlar için güncelleme desteğini minimum 18 ay ya da iki yıl sürdürecek. Ancak şirket iki yılın ardından bir yıl boyunca da güvenlik güncellemelerini sürdürecek. Benzer güncelleme desteğinin Android One programı kapsamında bulunan telefonlar için de uygulanacağını söyleyebiliriz.

Google, eylül ayında yeni Nexus telefonları duyuracak. Android N işletim sistemiyle çıkış yapacak telefonların HTC tarafından üretileceği iddia ediliyor.

>> İlginizi çekebilir; Gear S3 Cephesinden İlk Görüntüler Geldi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu