Güncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

Google Gemini Daha Fazla Küreselleşiyor: Çok Yakında Ülkemize Geliyor!

Google, Bard'ın adını Gemini olarak değiştirdikten sonra yapay zeka programını hızlandırdı ve şimdi küresele yayılıyor.

13 Şubat 2024 14:54

Google, geçtiğimiz günlerde radikal bir karar alarak Bard konuşma robotunun ismini Gemini olarak değiştirdi. Bu değişimle birlikte yapay zeka programını hızlandıran Google’ın birçok bölgede yeni sohbet robotunu kullanıma sunmayı amaçlıyor. Gemini ürün lideri Jack Krawczyk, ürünün mobil uygulamasının Latin Amerika, Afrika, Asya Pasifik ve Kanada dahil olmak üzere daha fazla bölgede kullanıma sunulduğunu doğruladı. Ayrıca Krawczyk, Google hizmetinin mümkün olan en kısa sürede Avrupa’ya gelmesi için de çalıştıklarını belirtti.

Google Gemini En Kısa Sürede Avrupa’da ve Ardından Ülkemizde

Gemini’yi kullanmak istiyorsanız Google Asistan dilini ABD İngilizcesi olarak değiştirerek Android cihazınıza indirebilirsiniz. İşte Gemini’nin Android versiyonu arayüzü:

Google Gemini

Gemini’yi kurduğunuzda asistanın yerini alacak. Gemini, Asistan’da  bulunan alarmları ve hatırlatıcıları ayarlamak ve değiştirmek, uygulamaları başlatmak ve akıllı ev cihazı kontrollerini değiştirmek gibi bazı temel görevleri yapamıyor. Henüz daha yolun başında olan Gemini yapay zeka programının daha kat edeceği çok yolu bulunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu