GoogleGüncel Teknoloji Haberleri

Google Drive Hız ve Verimlilik Odaklı Yeni Arayüze Kavuştu!

Google, dosya depolama ve senkronizasyon hizmeti Drive için yeni verimli ve hızlı ara yüzünü kullanıma sundu.

29 Kasım 2023 12:29

Kullanıcılara daha akıcı ve verimli bir dosya bulma deneyimi yaşatmak isteyen Google, dosya depolama ve senkronizasyon hizmeti Drive için yeni ara yüzü kullanıma sundu. Yeni güncellemeyle basitlik ve hıza odaklanan Google, kullanıcıların önemli dosyalarını bulmasını ve sorunsuz bir şekilde işbirliği yapmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Hadi gelin hepimizin sıkıldığı Drive tasarımının değişikliklerine ve satır başlarına göz atalım.

Google Drive, Daha Modern Bir Tasarıma Kavuştu

Hepimizin yıllardır görmekten sıkıldığı o Drive tasarımı sonunda tarihe karışıyor. Google Materyal Tasarımı 3 kurallarına daha uygun bir görünüm elde etmiş. Ayrıca hızlı başlangıçlar için makine öğrenimi algoritmalarından yararlanmayı da ihmal etmeyen Google, son etkinliklere ve takvim etkinliklerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş dosya ve klasör önerileri sağlıyor.

Filtreleme işini de daha basit hale getiren Google, sonuçları türe, kişilere, değiştirilme tarihine ve konuma göre daraltabiliyor.

Aşağıdaki bir fotoğrafı tarayarak Drive hesabınıza yedekleyebileceksiniz. Sadece Android  cihazlara değil, iOS için de Drive uygulamasını güncelledi.

Bu kadar kullanıcı dostu uygulama geçtiğimiz gün müthiş bir iddia ile gündeme geldi. Veri kaybı ile şoka uğrayan kullanıcılar durumu farklı platformlardan dile getirdi. Google tarafından resmi bir açıklama yapılmadı fakat kısa zamanda bir açıklama yapılacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu