Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerTeknolojiWhatsApp

WhatsApp Sınırsız Desteğini Kaybediyor!

Meta’nın bünyesindeki popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sınırsız Google Drive yedekleme desteğini çok yakında kaybedecek.

Popüler sohbet uygulamasının Android telefonlardaki yedeklemelerle ilgili bir değişiklik planladığı ortaya çıktı. Uygulamanın kodundaki satırlar, WhatsApp’ın yedeklemeler için sınırsız Google Drive depolama seçeneğini kaybediyor olabileceğine işaret ediyor. Bu haber, WhatsApp’ın yakın gelecekte yedeklemenizin boyutunu yönetmenize izin verebileceği bilgisinden sonra geliyor. Kod ilk olarak WABetaInfo tarafından keşfedildi. WhatsApp çok yakında Google Drive desteğini kaybedecek gibi görünüyor.

Bunun gerçekleşeceği tarihin hala bilinmediğini belirtelim. Bu nedenle şimdilik Google Drive’da sınırsız depolamadan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Mesele şu ki, Google ile yapılan anlaşma, WhatsApp yedeklemelerinin artık kullanıcıların Google Drive depolama alanından sayılmasına izin verdi.

Bununla birlikte, WhatsApp bir depolama sınırı eklemeyi planlıyor gibi görünüyor. Ancak uygulamanın getireceği kesin sınırlar henüz net değil. Umarım WhatsApp için yedek depolama alanı, ücretsiz kullanım için 15 GB sınırına dahil edilmez.

Bu bilgi, WABetaInfo’nun Android’de WhatsApp yedekleme boyutunuzu yönetmenize izin verecek bir WhatsApp özelliğini keşfetmesinden sonra geliyor. Bu özellik, hangi öğelerin yedekleneceğini özelleştirmenize ve belirli dosya türlerini yedeklemeden çıkarmanıza olanak tanıyacak.

Buna bakılırsa, WhatsApp gerçekten uygulamanın Android kullanıcıları için yedekleme sınırlamaları getirme işinde görünüyor. Google Drive yedeklemenizi yönetme yeteneğiyle, WhatsApp size depolama alanından tasarruf etme seçenekleri sunacak.

Tüm söylenenler, WhatsApp’ın sınırsız Google Drive depolama alanını terk etmesi, Google’ın geçen yıl sınırsız Google Fotoğraflar yedeklemesinden vazgeçtiği gerçeğinden sonra sürpriz olmamalı. Görünüşe göre Mountain View teknoloji devi ücretli depolama planları için baskı yapıyor ve bu şu anda çalışmakta olan WhatsApp yedekleme sınırlamalarına da yansımış gibi görünüyor.

WhatsApp, Android’de yedekleme boyutlarını yönetmek için bir özellik üzerinde çalışıyor

Birkaç ay önce, WABetaInfo, uygulamanın kendisinden Google Drive’a nelerin yedekleneceği üzerinde daha sıkı kontrol sahibi olmanızı sağlayacak özelliği sergiledi. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, uygulama, Google Drive’a nelerin yedekleneceğini ve nelerin hariç tutulacağını (muhtemelen Google Drive depolama alanınızdan tasarruf etmek için) değiştirmeniz için yollar sunacaktır.

WhatsApp

Yeni özellik, WhatsApp‘ın gelecekteki bir güncellemesine dahil edilebilir. Şimdilik, yukarıda belirttiğimiz gibi, WhatsApp’ın yedeklemelerinin, Meta ve Google arasındaki bir anlaşma nedeniyle Google Drive depolama kotanızdan düşülmeyeceğini belirtelim.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu