Akıllı TelefonCep TelefonuGüncel Teknoloji HaberleriHonor

George Zhao, iPhone 15 Serisini Yerden Yere Vurdu

George Zhao, iPhone 15 serisini yerden yere vurdu. CEO, çoğu kişiyle benzer bir şekilde düşünüyor ve haklı gibi görünüyor.

George Zhao, iPhone 15 serisini yerden yere vurdu. CEO, çoğu kişiyle benzer bir şekilde düşünüyor ve haklı gibi görünüyor.

Apple, akıllı telefon endüstrisinde lider olarak bir üne sahip, ancak bu itibar azalıyor olabilir – Honor CEO’su George Zhao, bir röportajda Apple’ı yalnızca performansı ve kamera kalitesini artırmanın yeterli olmadığını söyleyerek eleştirdi.

George Zhao, “Herkes bunu lansmandan önce bekleyebilirken, biraz hayal kırıklığına uğradık” dedi. Çok fazla yenilik olmamasına rağmen iPhone 15 serisinin büyük satışlar elde edeceğine inanıyor.

Bir Android üreticisi elbette USB-C ve periskoptan etkilenmeyecek. Ancak Zhao, Apple’ın en çok eksik olduğu alanın form faktörü olduğunu ima ediyor; Apple hâlâ yalnızca bar telefonları satıyor.

Bu arada rekabet, son birkaç yılda büyük gelişmeler kaydeden birkaç nesil katlanabilir telefondan geçti. Buna tuhaf Honor V Purse konseptini sergileyen ve cihazı yarın Çin’de piyasaya sürmeyi planlayan Honor da dahil. “Çanta” tasarımı daha çok dikkat çekmek için yapılan bir gösteriye benziyor; V Purse‘un gerçek değeri, nadir bulunan dışa doğru katlanabilir olması ve süper ince olması, kapatıldığında sadece 9 mm. Yarın bunun hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Apple’ın uzun süredir katlanabilir prototipler üzerinde çalıştığı söyleniyor ancak hiçbir şey nihai tasarıma yakın değil (bildiğimiz kadarıyla). En son raporlardan biri, Apple’ın katlanabilir bir dizüstü bilgisayar ürettiğini öne sürdü; bu dizüstü bilgisayar en erken 2025’te tanıtılacak ve bir yıl sonra piyasaya sürülecek. Katlanabilir iPhone’lar ve iPad’lerden de söz ediliyor elbette, ancak bunların da gerçekleşmesine daha yıllar var gibi görünüyor.

Sadece Honor değil, Samsung da Apple’ın önünde olduğunu göstermek için katlanabilir cihazlarını esnetiyor ve tüketicileri değiştirmeye çalışıyor. Ancak Apple’ın şu anda odak noktası elektronikteki bir sonraki büyük şey olarak AR/VR’dir; iPhone 15 Pro ikilisi bile bunu Spatial Video ile destekliyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu