Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Z Fold 6 Slim Çok Büyük Olacak

Yeni bir rapora göre Samsung, oldukça ince olan Galaxy Z Fold 6 Slim modeli üzerinde çalışıyor. Bu modelde ekran daha büyük olacak.

Samsung, 10 Temmuz’da gerçekleştireceği kapsamlı bir etkinlikte birçok yeni ürün duyurusu gerçekleştirecek. Bunlar arasında Galaxy Z Fold 6, Galaxy Z Flip 6, Galaxy Watch Ultra, Galaxy Watch 7 ve akıllı yüzük Galaxy Ring bulunuyor. Tanıtım tarihi yaklaşırken, bu ürünlere dair neredeyse tüm detaylar gün yüzüne çıkmış durumda. Şimdi Güney Koreli kaynaklar Samsung’un Galaxy Z Fold 6 Slim adında bir başka katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Üstelik bu modelde standart Galaxy Z Fold 6’ya kıyasla daha büyük bir ekrana yer verilecek.

Galaxy Z Fold 6 Slim, 8 inç iç ekrana sahip olacak

TheElec sitesine göre Samsung, daha büyük ekranlara sahip ve daha ince bir Z Fold 6 modeli üzerinde çalışıyor. Raporda, telefonun 6,5 inçlik bir kapak ekranı ve 8 inçlik bir dahili ekrana sahip olacağı iddia ediliyor. Standart Galaxy Z Fold 5’te 6.3 inç dış be 7.6 inç iç ekran yer alacak. 

Galaxy Z Fold 6 Geekbench

Daha ince Z Fold 6’nın 2024’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi ve 400.000 ila 500.000 adetlik sınırlı bir üretimde çıkış yapması bekleniyor. Samsung, bu modelle birlikte rakiplerine daha ince katlanabilir telefonlar geliştirebildiğini gösterecek. Ayrıca bu modelin ince olmasındaki temel etkenlerden birinin S-Pen desteğinin çıkarılması gösteriliyor.

TheElec sitesinin raporunda bu ince versiyonda daha gelişmiş özelliklerin yer alacağından da söz ediliyor. Ancak bu detaylara şu an için yer verilmiyor. Samsung, daha ince katlanabilir telefonda Snapdragon 8 Gen 4’e yer verirse sürpriz olmayacaktır. Ayrıca yükseltilmiş kameralar da görebiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
2
+1
1
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
Başa dön tuşu