Galaxy Z Flip 5’te Pil İyileştirmeleri Snapdragon 8 Gen 2’ye Bağlı Olacak

Temmuz ayı sonunda tanıtılacak olan Galaxy Z Flip 5, öncülü Galaxy Z Flip 4 ile aynı pil kapasitesine sahip olacak.

Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonları temmuz ayı sonunda tanıtılacak, ancak her iki modelin neredeyse tüm detayları şimdiden açığa çıktı. Kaynaklar son olarak Galaxy Z Flip 5 modelinin pil kapasitesini ortaya koydu.

Dikey yönlü katlanabilir telefonun pil kapasitesi öncülüyle aynı yani 3.700 mAh büyüklüğünde bir kapasite sunacak. Bu durum tabii ki kağıt üzerinde herhangi bir gelişme sağlamayacak anlamına geliyor. Zira, telefona Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi güç verecek. Snapdragon 8 Gen 1’e göre daha verimli çalışan işlemcinin Galaxy S23 serisinde pil süresini ne derece olumlu etkilediği ortada. Benzer bir durumun Galaxy Z Flip 5’te de gerçekleşmesi muhtemel.

Galaxy Z Flip 5’in pil tarafında önemli bir avantajı daha bulunuyor. O da büyük kapak ekranı. Kullanıcılar büyük iç ekranı açmadan pek çok bildirimi ya da diğer içerikleri bu büyük kapak ekran üzerinden kontrol edebilecek. Böylece gün içerisinde sürekli iç ekranı açmak zorunda kalınmayacaklar. Bu durum haliyle pil kullanım süresine olumlu yansıyacaktır.

Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 Başlıca Özellikleri

Galaxy Z Flip 5’in iç ekranı 6.7 inç büyüklüğünde olacak. Hem iç hem de dış ekranın 120Hz tarama hızına sahip olması bekleniyor. Telefonun işlemci biriminde ise beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 olacak. 3.700 mAh büyüklüğündeki pil 25 watt şarj desteği sunacak. Samsung son yıllarda olduğu gibi kutu içerisinde şarj cihazı sunmayacak.

Telefonda çift kamera kullanımı ise sürüyor. Ana kameranın bu defa 50 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor. IPX8 sertifikasına sahip olacak telefon kutudan Android 13 / One UI 5.1 sürümüyle çıkacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu