Samsung Galaxy S8 cephesinden yeni haberler var!

Samsung’un şubat sonunda Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacağı tepe modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus cephesinden yeni haberler var. İlk olarak merakla beklenen telefonların model numaralarının belirlendiğini görüyoruz. Telefonların model numaraları Galaxy S8 SM-G9500/SM-G950X, S8 Plus ise SM-G9550/SM-G955X şeklinde olacak.

Bir diğer gelişme ise telefonların kasa ebatlarına ilişkin. Alt bölümdeki görsele baktığımızda Galaxy S8’in Galaxy S7’den daha kısa, ancak daha geniş olacağı görülüyor. S8’in kasa kanlığı 7.3 mm olacak. S8, daha küçük bir boyuta sahip olmasına karşın selefinden daha büyük bir ekrana sahip olacak. Gelen bilgiler S8 modelinde 5.7 inç büyüklüğünde ekranın yer alacağı yönünde.

Galaxy S8

S8 Plus modelinin kasa ebatları ise Galaxy S7 edge ile karşılaştırılmış. 6.2 inç ekrana sahip olacak S8 Plus, Galaxy S7 edge’den (5.5 inç ekran) daha uzun ve daha geniş olacak. Telefonlar neredeyse aynı boyda olsa da, S8 Plus’ın selefinden bir hayli geniş olacağı görülüyor. S8 Plus modelinde kasa kalınlığı ise 7.9 mm olacak.

Galaxy S8 Plus

Hem Galaxy S8 hem de S8 Plus modellerinde incelen çerçevelerle birlikte ekran boyutunda ciddi bir büyüme yaşandığı gözleniyor. Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla Samsung telefonlarda USB Type-C yerine microUSB girişine yer verecek.

Telefonlara ilişkin bir diğer önemli gelişme ise kamera tarafında. Güney Kore’den gelen haberlere göre Galaxy S8 ön kamera özellikleriyle selfie severleri memnun edecek. 8 megapiksel olması beklenen ön kamera standart sabit odaklama yerine otomatik odaklama sistemine sahip olacak.

>> İlginizi çekebilir; Oppo Find 9 kusursuz bir tasarıma sahip görünüyor!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu