Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy S24 Ultra Zoom Kamerası Daha İyi Olacak

Samsung, göz bebeği Galaxy S24 Ultra için bir güncelleme hazırlarken, yeni yazılımda kameranın zoom performansı artırılacak.

13 Şubat 2024 10:55

Samsung Galaxy S24 Ultra piyasaya sürüldüğünden bu yana zoom performansı noktasında eleştirilerin hedefinde. Samsung’a en yakın kaynaklardan biri olan Ice Universe’e göre Güney Koreli marka, 10x zoom’un kötü performansının farkında ve bunun için bir güncelleme hazırlıyor.

“Samsung Galaxy S24 Ultra’nın bir sonraki güncellemesi telefoto lens modülünün performansını optimize ediyor.”  Ice Universe

Kaynak, şimdilik karanlıkta 10x yakınlaştırmayı kullanmamanın en iyisi olduğunu açıkladı. 9x, hatta 9.9x kullanmak daha doğru olur: “Çünkü 10x algoritması daha fazla gürültü getirmekte. Ayrıca 8x, 9x, 9,9x ve 10x’in altındaki diğer odak bölümleri daha iyi bir görüntü sunmakta. Güncelleme sonrasında Galaxy S24 Ultra bakalım nasıl bir zoom performansına imza atacak.

Galaxy S24 Ultra satışa sunulduktan kısa bir süre sonra DxOMark sitesinin konuğu oldu. Yapay zeka destekli dörtlü arka kamerasıyla öne çıkan akıllı telefon testten ortalama 144 puan alarak genel durumda 18. sırada yer aldı. Galaxy S24 Ultra kendi fiyat kategorisinde ise 16. oldu.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
2
+1
5
+1
2
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu