Galaxy S24 Ultra Kamerası Hakkında Detaylar Paylaşıldı

Galaxy S24 Ultra kamerası hakkında detaylar paylaşıldı. Samsung'un yeni amiral gemisi serisi hakkında bilgiler netleşmeye devam ediyor.

Samsung, Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle desteklenen ISOCELL 200 MP sensörünün yeni yeteneklerini ortaya koyan bir video yayınladı. Piyasada böyle bir donanıma sahip bir akıllı telefon yok, dolayısıyla bu, yakında çıkacak olan Galaxy S24 Ultra için açıkça bir tanıtım.

İşte 60 saniyelik video ve sensörün sunabildikleri için okumaya devam edin.

Zoom Anyplace, bir videodaki nesneleri otomatik olarak izler ancak aynı zamanda tüm sahnenin tam çerçeve, uzaklaştırılmış görüntülerini yakalamaya da devam eder. Bu, sensörün esas olarak kırpılan alandan ve tüm görünümden biri olmak üzere iki adet 4K video akışının yakalanmasına izin verdiği ve çekim bittikten sonra çerçeveyi değiştirmenize olanak tanıdığı anlamına gelir. Ve hem 2x hem de 4x yakınlaştırmada çalışacaktır.

Bu özelliğin aynı zamanda nesneleri otomatik olarak takip ettiği ve merceğe yaklaşma da dahil olmak üzere sahnede herhangi bir yönde hareket ederken onları gerçek zamanlı olarak odakladığı ve tüm bunların 4K çözünürlüğü koruduğu söyleniyor.

E2E (uçtan uca) AI Remosaic, görüntü işlemenin yeni bir yoludur. Şu anda ISOCELL sensörü fotoğrafları renk renk, katman katman sırayla işliyor. Yeni çözüm paralel: renk, ton, gürültü azaltma, keskinleştirme, HDR, ses giderme, beyaz dengesi ve lens gölgeleme düzeltmesinin tümü aynı anda gerçekleşecek.

Bu iyileştirme, yakalama hızını iki kat artırarak daha az işlem süresi ve daha iyi görüntü kalitesi sağlayacak.

Samsung, tüm özelliklerin “yalnızca gösterim amaçlı” olduğunu söyledi ancak bunların Ultra’da olacağına inanıyoruz çünkü yeni Snapdragon amiral gemisi yonga setine ve 200MP sensöre sahip olacağı doğrulandı. Bunun doğru olup olmadığını önümüzdeki yılın ilk haftalarında gerçekleşeceği bildirilen Unpacked’de öğreneceğiz. Bu etkinlikte tabii ki Galaxy S24 Ultra da gösterilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu