Akıllı TelefonGenelGüncel Teknoloji HaberleriSamsungTeknoloji

Galaxy Note 8 hakkında ilk bilgiler geldi!

Samsung, Galaxy Note 7 modelinin patlamasına ilişkin hazırlanan raporu önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacak. Rapor sonrası Samsung için Note 7 defterinin artık kapanacağını söyleyebiliriz. Yaşanan patlamalar sonrası Note serisinin rafa kaldırılacağı şeklinde iddialar gündemde gelmiş olsa da, bazı kaynaklar ise Samsung’un her dönem mobil dünyasının en iyi telefonları arasında gösterilen Note serisinden kolay kolay vazgeçemeyeceği şeklinde beyanda bulundu. Son olarak Güney Kore’den bugün itibariyle gelen haberler Samsung’un Note serisini rafa kaldırmadığı, tam aksine Galaxy Note 8 modelini iddialı özelliklerle donatacağını gösteriyor.

Galaxy Note 8

Businesskorea sitesinde yer alan habere göre Galaxy Note 8 modelinde 4K çözünürlüklü Super AMOLED ekran kullanılacak. Galaxy S6’dan bu yana amiral gemisi telefonlarda 2K çözünürlüklü ekran kullanan Samsung son olarak benzer paneli Galaxy S8’de kullanacak.

Note 8’e eşlik edecek Ultra HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran hem görüntüleme deneyimi noktasında hem de VR kategorisi için Samsung adına önemli bir sıçrama olacaktır. Halihazırda Gear VR ile 2K çözünürlüklü ekranın yetersiz kaldığı birçok otoritenin ortak noktası.

Note 8’de yer alacak bir diğer önemli özellik ise Bixby adlı sesli asistan hizmeti olacak. Samsung’un yakın zamanda duyuracağı sesli asistan hizmetinin gelişmiş bir şekilde telefonda yer alması bekleniyor. Note 8 modelinin ağustos ayında duyurulması bekleniyor.

>> İlginizi çekebilir; Galaxy S8 modelinde yer alacak bir özellik daha ortaya çıktı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu