Akıllı TelefonAndroid GüncellemeGüncel Teknoloji HaberleriGüncellemeSamsungTeknoloji

Galaxy A53 İçin One UI 6.1 Güncellemesi Başladı: Yenilikler Neler?

Samsung'un sevilen orta seviye telefonu Galaxy A53 modeli için One UI 6.1 güncellesi dağıtılmaya başlandı. İşte gelen yenilikler...

Samsung‘un 2022 yılının başlarında tanıttığı Galaxy A53 5G modeli için One UI 6.1 güncellemesi yayınlandı. Güney Koreli teknoloji devi, geçtiğimiz günlerde A73 ve A54 modellerine verdiği güncelleme şimdi daha eski A sınıfı model için de yayınlandı.

Galaxy A53 5G İçin One UI 6.1 Güncellemesi Dağıtılıyor

Güncelleme A536EXXU9EXDE  donanım yazılım sürümü ile geliyor. Şimdilik Endonezya ve Singapur’da yayımlanan güncelleme, önümüzdeki süreçte Avrupa ve Amerika kıtasında yayılacak. Nisan 2024 güvenlik yamasını da beraberinde getiren bu yeni güncellemeyle S24 serisiyle birlikte gelen Galaxy AI özellikleri Galaxy A53’e gelmiyor.

Yeni güncelleme telefona yerleşik video düzenleyici uygulamasını getiriyor. Yeni uygulama Samsung Studio sayesindede videolarınızın oynatma hızını değiştirebilirsiniz. Bir diğer özellik ise duvar kağıdına çerçeve ve efektler uygulayabilirsiniz. Ayrıca takvim uygulaması da yenilenerek, her günü süslemek için en fazla iki özel çıkartma kullanabileceksiniz. Hızlı paylaşma özelliğinin de geldiği yeni güncellemeyle A53’te artık Samsung Find uygulamasını kullanarak cihazlarınızın veya ailenizin/arkadaşlarınızın yerini bulabileceksiniz.

Telefon Samsung Health ile egzersiz yaparken önceki spor kayıtlarınıza erişebileceksiniz. Günlük hedefler için daha fazla seçeneğiniz bulunacak. Kadınlar için adet döngüsü seçeneği eklenerek fiziksel belirtiler ve ruh hallerini ekleme seçeneği sunduğundan kadın sağlığı takibi iyileşiyor. Son olarak yeni güncelleme A53’e daha fazla pil sağlığı koruma seçeneği ekliyor.

Siz de Galaxy A53 kullanıcısıysanız yeni güncellemenin kademeli olarak size geleceğini unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu