Galaxy A52 Android 13 Güncellemesi Başladı! Samsung Çok Hızlı

Samsung, Android 13 güncellemesini bu defa popüler orta segment telefonu Galaxy A52 için başlattı. Samsung güncelleme noktasında dolu dizgin…

Samsung, Android 13 güncellemesini geride bırakmak üzere olduğumuz haftada  Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy M32 5G ve Galaxy M52 5G modelleri için yayınladı. Samsung, Android 13 / One UI 5.0 güncellemesini son olarak Galaxy A52 modeliyle buluşturdu.  

Kararlı Android 13 güncellemesi, A525FXXU4CVJB ürün yazılımı sürümüyle Rusya’daki Galaxy A52‘ye ulaştı. Güncelleme, akıllı telefona One UI 5.0 ve Kasım 2022 güvenlik düzeltme ekini getiriyor. Güncelleme kademeli olarak yayılıyor ve diğer ülkeler önümüzdeki birkaç hafta içinde bu güncellemeye erişebilecek.

Galaxy A52 One UI 4.1

Galaxy A52 Android 13 Yenilikleri

Android 13 güncellemesi, yığılmış widget’lar, Renk Paleti özelliğiyle daha iyi Material You uygulaması ve bildirimler için daha büyük uygulama simgeleri içeren yenilenmiş bir arayüz tasarımı getiriyor. Ayarlar menüsünde ve hızlı ayar geçişlerinde küçük değişiklikler var.

Samsung, One UI 5.0’daki tüm stok uygulamaları geliştirdi. Kamera, Galeri ve Klavye uygulamalarındaki OCR özelliği ile görüntülerden metin çıkarabilmekte. Samsung Klavye ayrıca daha fazla emoji, animasyonlu emoji ve AR Emojisi getiriyor. Klavyenin ayrıca performans, arayüz uyumu ve geçişleri iyileştirildi.

Güney Koreli firma ayrıca Bixby, Bixby Routines ve erişilebilirlik özelliklerini iyileştirdi. Son olarak ise yerleşik görüntü ve video düzenleyiciler de iyileştirildi.

Samsung’un katlanabilir telefonları için güncelleme henüz ülkemizde dağıtıma sunulmuş değil. En son Android güncellemesinin aralık ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu