Akıllı Telefon Kasım 17, 2022 14:51

Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 kararlı Android 13 Güncellemesi Başladı

Galaxy Z Flip 4, Z Fold 4 kararlı Android 13 Güncellemesi Başladı

Android 13 güncellemesinde sıra Samsung’un katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4’e geldi. Güncelleme dağıtımı başladı.

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 için Android tabanlı One UI 5.0 güncellemesinin dağıtımına başladı. güncelleme ilk etapta sınırlı sayıdaki beta kullanıcıları için dağıtıma sunuldu. Görünüşe bakılırsa katlanabilir telefonlar için güncelleme şimdi yaygın şekilde kullanıma sunuluyor. İlk kez Güney Kore’de başlayan güncelleme artık beta programına dahil olmayanlar için de yayında.

Kasım 2022 güvenlik düzeltme ekinin yer verildiği güncelleme kapsamında çok sayıda iyileştirme, düzeltme ve yenilik yer alıyor.

Galaxy Z Fold 4

Android 13 güncellemesi, yığılmış widget’lar, Renk Paleti özelliğiyle daha iyi Material You uygulaması ve bildirimler için daha büyük uygulama simgeleri içeren yenilenmiş bir arayüz tasarımı getiriyor. Ayarlar menüsünde ve hızlı ayar geçişlerinde küçük değişiklikler var.

Samsung, One UI 5.0’daki tüm stok uygulamaları geliştirdi. Kamera, Galeri ve Klavye uygulamalarındaki OCR özelliği ile görüntülerden metin çıkarabilmekte. Samsung Klavye ayrıca daha fazla emoji, animasyonlu emoji ve AR Emojisi getiriyor. Klavyenin ayrıca performans, arayüz uyumu ve geçişleri iyileştirildi.

Güney Koreli firma ayrıca Bixby, Bixby Routines ve erişilebilirlik özelliklerini iyileştirdi. Son olarak ise yerleşik görüntü ve video düzenleyiciler de iyileştirildi.

Samsung’un katlanabilir telefonları için güncelleme henüz ülkemizde dağıtıma sunulmuş değil. En son Android güncellemesinin aralık ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.