GenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerOyun

Futbolseverler müjde! Yeni FIFA oyunu geliyor

Yıllardır futbolseverlerin en çok tercih ettiği oyunlardan FIFA, nihayet yeni bir versiyonuyla karşımıza çıkacak. FIFA başkanı, yeni FIFA oyunu için çok önemli açıklamalarda bulundu.

Oyun piyasasını kasıp kavuran FIFA serisi, yıllardır hem bilgisayar hem de konsollarda milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Futbol tutkunlarının vazgeçilmezlerinden FIFA, geçtiğimiz yıl şirket içerisinde önemli değişiklere uğramış ve adı EA ismi yerini EA Sports FC’ye bırakmıştı. Bu değişiklikle birlikte FIFA serisinin bitip bitmeyeceği sorusu akıllara gelirken, nihayet FIFA başkanından umut veren açıklama geldi.

Yeni FIFA oyunu yolda

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan FIFA Başkanı Gianni Infantino, yeni FIFA oyunun gelip gelmeyeceği ile ilgili soruları da cevapsız bırakmadı.

Gianni Infantino, EA ile ayrılmasının ardından yeni bir e-oyun geliştirmek için yeni ortaklarla çalıştıklarını açıkladı. Bahsi geçen oyun, tahmin de edileceği üzere FIFA markasını tanıtacak.

EA, 30 yıldır “FIFA” oyun serisini geliştiriyor ve bunun dışında çok sayıda popüler oyun da üretti. 2023’te ise önemli bir karar alınarak EA, ismini bıraktı ve EA Sports FC olarak değiştirildi.

Basına verdiği demeçte Infantino, “Yeni bir video oyunu geliştireceğiz çünkü futbol simülasyon oyununun adı FIFA. Dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca çocuk bir futbol simülasyon oyunu oynadıklarında FIFA oynuyorlar. Buna başka bir isim verilemez.” ifadelerini kullandı.

Yeni FIFA ortağı kim olacak?

Bu sorunun cevabı belli olmamakla birlikte iddiala2K’nın FIFA için yeni bir ortak olacağını gösteriyor. Gelişmeleri sizler gibi bizler de bekliyor olacağız. Takipte kalmaya devam edin.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu