AppleGüncel Teknoloji HaberleriOtomobil

Eski Apple Çalışanı 4 Ay Hapse Çarptırıldı

Eski bir Apple çalışanı için ticari sırları paylaştığı için bir dava sürüyordu. Dava hapis cezasıyla sonuçlandı.

Kaliforniya bölge mahkemesi sonunda Xiaolang Zhang’ın davasıyla ilgili bir karar çıkardı ve eski Apple çalışanı için hüküm verildi. 4 ay hapis, 3 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı ve 146.984 dolar tazminat ödemesi istendi. Dava, FBI ve Apple‘ın konu üzerinde ilk kez işbirliği yapmaya başladığı ve Zhang’ın Titan Projesi ile ilgili hassas şirket ticari sırlarını büyük olasılıkla çaldığının tespit edildiği 2018’den beri devam ediyor. Farkında olmayanlar için, Apple gelecekteki akıllı otomobilini bu şekilde ifade ediyor.

Eski çalışan ABD’den ayrılarak Çin’e döndü ve otonom araç teknolojileri üzerinde çalışan Çinli bir girişim olan XMotors’a katıldı. Bu, Apple’ın Bay Zhang’ın kaçamak davranışını ilk fark ettiği ve harekete geçtiği zamandı.

Zhang’ın kötü niyetli faaliyetlerine ilişkin kanıtlar, Apple ve Apple cihazlarındaki ağ faaliyetlerinden ortaya çıktı. Project Titan bünyesinde çeşitli ürünlerde mühendis olarak çalıştı. Adam suçunu kabul etti ve artık cezasını çekme zamanı geldi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu