Elon Musk Yeni Hamlesiyle Gündemde! Twitter’da Ödeme Devri…

Twitter Blue dönemi başlıyor. Elon Musk artık anketlerde bot hesapların hilelerine karşı bir hamle yapmaya karar verdi. Ödeme devrindeyiz…

Sosyal medyanın ve teknolojinin çılgın çocuğu Elon Musk yine çok konuşulacak. Ancak son yaptığı hamle oldukça mantıklı. Musk attığı bir tweette yapay zeka botları suçlayarak manipülasyon yapmalarına izin vermeyeceğini açıkladı.

Twitter’da çok sayıda AI bot hesap ve fake hesabın anketlerde sahte sonuçlara neden olması ve içerikte manipüle etmesi ciddi bir sorun. Musk’ın pazartesi akşamı attığı tweet’e göre: Mavi tiki olmayan kullanıcılar anket katılım ayrıcalıklarını kaybedecek. Zaman çizelgesi sisteminin yarısı yalnızca doğrulanmış hesapları içerecek. Musk’ın duyurusuna göre, kişilerin gönderilerinin aksine algoritmik içerik önerilerini gösteriyor. “Sizin İçin” zaman çizelgesi, 15 Nisan’dan itibaren yalnızca mavi tikli kullanıcıların tweet’lerini gösterecek.

Bazı kullanıcılar bunun Twitter’da Musk’ın Twitter’dan istifa etmesiyle ilgili anket nedeniyle olduğunu düşünüyor. Yine de ciddi anlamda büyük bir kitle Musk ile aynı fikirde. Twitter Blue aboneliğini yaymak için de bu önemli bir adım. Artık Twitter Blue ile hesabınıza mavi tik eklemeniz mümkün. Tweeti düzenleme özelliğine ek olarak bu son duyuruyla ankete katılma da gelecek. Yapay zeka botların oy veremeyecek olması önemli bir gelişme. Şimdi fake hesaplar düşünsün.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu