PlayStationSonyTeknoloji

PlayStation Kullanıcıları Dikkat: Hesabınız Askıya Alınmış Olabilir!

Sosyal medya üzerinden birçok oyuncu PlayStation Networks (PSN) hesaplarının hiçbir gerekçe gösterilmeden askıya alındığını bildirdi.

5 Aralık 2023 21:08

Bugün erken saatlerde birçok oyuncu can sıkıcı bir durum paylaştı.  Bir çok kullanıcı PlayStation Networks (PSN) hesaplarının askıya alındığını bildirdi. Üstüne üstelik bu askıya alınma sebebi olarak hiçbir gerekçe gösterilmedi. Reddit, X ve ResetEra gibi sosyal paylaşım sitelerindeki bir çok kullanıcının başına gelen bu durum ile ilgili Sony iddiaları kabul etmedi.

PlayStation Network (PSN) Hesapları Önceden Bildirim ve Uyarı Yapılmadan Kalıcı Olarak Askıya Alındı

Kullanıcılara gönderilen ekran mesajında “Bu hesap, PS Network Hizmet Şartları ve Kullanıcı Sözleşmesinin ihlali nedeniyle PS Network’te kalıcı olarak askıya alındı” uyarısı ile hesaplar kalıcı olarak askıya alındı.

Mevcut bu durum, PS 5 dijital versiyon sahipleri için ciddi bir problem. Çünkü sadece online olarak satın alabiliyorlar ve bu durumda mevcut hesap askıya alınırsa yeni hesap açmak zorunda kalacaklar. Ayrıca eski hesaptaki oyunlar yeni hesaba aktarılmıyor ve bu da kullanıcıların içeriklerine erişimini kısıtlıyor.

Ayrıca kullanıcılar müşteri hizmetleriyle iletişime geçtikten sonra Sony’nin hesapları neden askıya aldığını açıklamadı. Kullanıcılara yeni bir hesap açmalarını önerdi. Umarız bu durum bir an önce Sony tarafından çözülür ve kullanıcılar mağdur edilmez.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu