DS, Araçlarına Hayat Kolaylaştıran Bir Özelliği Entegre Edecek

DS, araçlarına hayat kolaylaştıran bir özelliği entegre edecek. Stellantis grubunun lüks markası, kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Yapay zeka ve dil modelleri, büyük ölçüde ChatGPT’nin bu yılın başlarında halka açık lansmanı nedeniyle, son zamanlarda çok popüler. Önceden Fransız Citroen’e ait olup sonradan PSA grubunun bir parçası olan, artık Stellantis şemsiyesi altında bulunan DS Automobiles herkesi geride bırakarak araçlara ilk ChatGPT entegrasyonunu duyurdu. Chatbot ile ses kontrolüne ve doğal konuşmaya olanak tanıyor.

Marka, ChatGPT’yi DS IRIS SYSTEM paketi olarak adlandırılan pakete sahip oldukları sürece tüm DS otomobil serisi için kullanılabilir hale getiriyor. Güncellemeyi aldıktan sonra müşteriler yüksek sesle “OK IRIS” diyebilir veya direksiyondaki işlem düğmesine basarak ChatGPT destekli asistanla sohbet başlatabilir. Söz konusu asistan, görevleri tamamlayabiliyor, sohbet edebiliyor ve hatta çeşitli konularda güncel bilgiler bile verebiliyor.

ChatGPT entegrasyonu pilot programın ilk altı ayı boyunca ücretsiz olarak geliyor ve promosyon dönemi 19 Ekim 2023 ile 29 Şubat 2024 tarihleri arasında başlayacak. Özellik, DS Services Store üzerinden anında etkinleştirilebiliyor ve şu anda kullanıma sunuluyor: Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya ve İtalya. Burada henüz Türkçe dil desteğinden bahsedemiyoruz çünkü Türkçe diğer dillere göre biraz daha karmaşık ve erken test süreci için firmayı zorlayabilecek bir konumda.

ChatGPT’nin hayatımıza bu kadar hızlı girişini kimse beklemiyordu ve görünüşe göre hakikaten A’dan Z’ye her ürün kategorisinde bir şekilde ChatGPT entegrasyonu göreceğiz. Daha önceden de ChatGPT destekli bir hoparlör görmüştük.

Başa dön tuşu