Dark Souls Oyunudaki Anor Londo Şehrine Bir de Böyle Bakın!

Bir dijital sanatçı Dark Souls oyunundaki Anor Londo şehrini Unreal Engine 5’e koydu. Sonuç gerçekten şahane.

From Software tarafından geliştirilen aksiyon-rol yapma oyunu Dark Souls çoğu kesim tarafından sevilen bir oyun. Şüphesiz sevildiği kadar da zor olan bir oyun kendisi. Bu efsane oyunu bilgisayar grafik sanatçısı SilasCG bambaşka bir boyuta taşıyor ve övgüyü hak ediyor. Dark Souls oyunundaki kurgusal şehir Anor Londo Unreal Engine 5 bu dijital sanatçı tarafından harmanlanıyor. 1 dakika 22 saniyelik şahane videoda Anor Londodaki arşiv girişini, yukarı Anor Londo’yu, köprüyü , asansörü, katedral girişini, Silver Knight Bow alanını, kapalı girişi, şenlik ateşi solaire’i, odayı, katedrali ve Ornstein ile Smaug patronunu bulabileceksiniz.

Ayrıca SilasCG videonun açıklamasında ”Dark Souls Anor Londo öğelerinin Unreal Engine 5’te yüksek kaliteli aydınlatma ile nasıl görüneceğini görmek istedim, bu yüzden bu videoyu yaptım. Bazı unsurlar ekledim, ancak çoğu hala Dark Souls 1 öğeleri. UE5’teki eski video oyunu varlıklarını göstermesi gereken veya hatta tam seviyeli yeniden yapımlar olan daha fazla video gelecek.” diyerek gelecek videolar hakkında ipucu veriyor.

Sonucun gerçekten şaşırtıcı olduğunu ve Dark Souls hayranları tarafından oldukça beğenileceğini söylemek istiyoruz. İlk olarak 2011’de PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen Dark Souls 1, FromSoftware’den 2009’daki Demon’s Souls’un manevi halefi olarak kabul ediliyor. 2012’de oyun, ana oyunun yanı sıra Artorias of the Abyss DLC’yi içeren Prepare To Die Edition biçiminde PC’ye de (PS3 ve Xbox 360 ile birlikte) ulaştı. Grafiklerin yeniden düzenlenen bir versiyonu olan Dark Souls Remastered, 2018’de piyasaya sürüldü.

Başa dön tuşu