Tecno Camon 20 Premier'in "Ultimage" Teknolojisi İle Fotoğraflar Cam Gibi!

Tecno Camon 20 Premier ile teknoloji gündemine giren “Ultimage” Teknolojisi ile gündüz veya gece farketmeksizin cam gibi fotoğraflar mümkün!

Tecno, bu ayın başlarında yeni Camon 20 serisini tanıttı ve serinin en üst modeli benzersiz bir kamera kurulumuna sahip. Görüntü sensörü ile AI özelliklerinin bir kombinasyonu olan ve şirketin “Ultimage” olarak adlandırdığı bu teknoloji, bir görüntüleme teknolojileri koleksiyonu kullanıyor.

Tecno Camon 20 Premier, Ultimage’in yapabileceklerinin vitrini oldu. Şirketin birkaç yıldır üzerinde çalıştığı bir şey olan RGBW kamera sensörlerine sahip. İkinci bir yeşil alt piksel yerine beyaz bir alt piksele sahip olmak, ışık geçirgenliğini arttırıyor.

Bunun da ötesinde, şirket lens dizisinde (1G+6P) bir cam eleman kullandı ve bu da gelişime katkı sundu. Son olarak, sensör boyutunun ikamesi yok. İlk Gösterim 1/1,73” sensörden 1/1,56” sensöre veya piksel boyutunu 0,8µm’den 1,0µm’ye çıkardı. Yüzey alanının karesel olarak ölçeklendiğini, dolayısıyla yeni piksellerin %56,25 daha fazla ışık toplama alanına sahip olduğunu unutmayalım.

Camon 20 Premiere ayrıca önceki modellerde kullanılan optik tür yerine sensör kaydırmalı görüntü sabitleme getirildi. Sensör, handshake(titreşim) ve diğer istenmeyen hareketleri düzeltmek için saniyede 5.000 kez hareket ederek karanlıkta daha net bir görüntü sağlıyor.

Kameranın ham çıktısı, çeşitli ten renklerine sahip 50 milyon insan fotoğrafı üzerinde eğitilmiş “Portrait Master Algorithm”le beslenir. Bu, kullanıcıların Tecno’nun “tek çekimde mükemmel fotoğraf” dediği şeyi çekmesini sağlar.

Tanıtımı kaçırdıysanız tekrarlayalım, Tecno Camon 20 Premier çok ilginç bir kamera kurulumuna sahip. Ana kamera modülü, daha önce de belirttiğimiz gibi 50MP RGBW sensördür. Ultra geniş modül, bugüne kadar gördüğümüz en yüksek çözünürlüklü UW kamera olan 115° lensinin arkasında 108MP sensör kullanır.

Tecno’nun kamera odaklı duyurusunun sonunda bir başka önemli açıklama daha geldi. Şirket, Android 14 güncellemesini yayınlayan ilk markalar arasında olacak ve bu güncelleme ilk olarak Camon 20 serisine gelecek. Serideki telefonlar kutudan Android 13 ile çıkıyor.

Başa dön tuşu