GenelGüncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

ChatGPT’deki tüm iziniz kaybolacak: OpenAI’dan yeni özellik

Metin tabanlı sohbet robotu ChatGPT için yeni özellik sessiz sedasız kullanıma sunuldu. Artık hiçbir konuşma izi kalmayacak.

Dünyanın aktif olarak en çok kullanılan yapay zeka sohbet robotlarından ChatGPT, sahip olduğu özelliklerle daha faydalı ve kullanıcı dostu hale getirildi.

OpenAI’in sık sık güncellediği sohbet robotu için yeni bir özellik daha sessiz sedasız devreye alındı. Geçici sohbet işlevi sayesinde kullanıcılar, hiçbir iz kalmadan yapay zekayı kullanıp çıkabilecekler. Bir nevi tüm geçmişiniz kayıt altına alınmayacak.

ChatGPT’ye ‘Geçici Sohbet’ geldi

ChatGPT’nin hem ücretsiz hem de Plus kullanıcıları daha fazla veri kontrolüne sahip olduılar. Geçici sohbet ile artık konuşma geçmişiniz uygulamadan çıkıldığında silinmiş olacak.

Daha önce, modeli eğitmek için görüşme verilerine katkıda bulunmayı tercih etmeyen kullanıcılar, sohbet geçmişlerine erişim sağlayamıyordu.

Son güncelleme ise bu sınırları kaldırıyor. Kullanıcılar artık veri katkıda bulunmayı seçmeksizin ChatGPT‘de geçmiş etkileşimlerini incelemek için sohbet geçmişine erişim sağlayabiliyor.

Söz konusu değişikleri içeren bu güncelleme, şu anda sadece web sürümünde kullanılabiliyor. Geçici sohbet mobil sürümde de yakında kullanıma sunulacak.

Son olarak güncelleme kullanıcılara daha fazla veri kontrolü sağlarken, aynı zamanda ChatGPT deneyimini önemli ölçüde geliştirmekte. OpenAI, sohbet geçmişine erişim açarak, kullanıcıların verilere katkıda bulunmama tercihlerine saygı göstererek ve “geçici sohbet” özellikleri sunarak daha kullanıcı merkezli bir yöne doğru ilerleme kaydetti.

iOS 17.5 kodlarında göründü… iPhone’a ‘Onarım Durumu’ geliyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2
+1
3
+1
4

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu