GenelMobil OyunlarOyun Haberleri

Büyük ödüllü PUBG Mobile Dünya Şampiyonası duyuruldu!

PUBG Mobile bugün yaptığı duyuru ile 8 Eylül’de yayınlanacak olan 1.0 Sürümü özelliklerini ve dünyanın en büyük ödüllü turnuvasını açıkladı!

Mobil oyun dünyasının en büyük fenomenlerinden birisi olan PUBG Mobile 8 Eylül tarihinde gelecek olan 1.0 Sürümü özelliklerini yayınladı. Ayrıca, 2 milyon dolar ödül havuzu ile dünyanın en büyük mobil e-spor turnuvası olacak olan Dünya Şampiyonası için bir duyuru yayınladı. Dünya Şampiyonası Kasım ayında başlayacak.

Oyun, dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olarak üç yıldır büyük bir başarı sürdürüyor. 8 Eylül’de yayınlanacak olan 1.0 sürümü sayesinde yeni kullanıcı arayüzü ve yeni oynanış özelliklerine kavuşmuş olacak. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte gelen turnuva ile mobil dünyasındaki en gerçekçi taktiksel turnuva deneyimini kullanıcılarıyla buluşturacak.

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Kasım ayında başlıyor

Dünya şampiyonasının ilk sezonu olacak olan PMGC Season Zero Kasım ayının sonlarında başlayacak. Amerika, Avrupa, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Orta Doğu ve Çin’den birçok profesyonel takımın katılımıyla gerçekleşecek olan turnuvada takımlar, PUBG Mobile Dünya Şampiyonu olmak ve mobil e-spor tarihindeki en büyük ödül havuzu olan 2 milyon dolar için kıyasıya mücadele gösterecekler. Dünyanın lider mobil işlemci, kablosuz teknolojileri şirketi ve mobil oyun inovasyonunun geliştirilmesi ve sunulmasının arkasındaki destekleyici güç olan Qualcomm Technologies PMGC’nin resmi sponsoru oldu.

pubg mobile dünya şampiyonası

Bu şampiyona kararı ile PUBG Mobile Dünya Ligi (PMWL) ve Dünya Şampiyonası tek bir etkinlikte birleştirilecek ve dünyanın en büyük mobil e-spor turnuvası olan PUBG MOBILE Global Şampiyonası (PMGC) olarak hayatımıza girmiş olacak. Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi nedeniyle PMGC Season Zero sırasında etkinlik alanında izleyici olmayacak, ancak güvenli olduğuna karar verilmesi durumunda Kasım ayında başlayacak olan ligde izleyiciler bulunabilecek.

Dünya Şampiyonası hakkında yorumlarda bulunan PUBG Mobile Küresel E-Spor Direktörü James Yang: “PUBG MOBILE World League Season Zero’nun başarısının ardından e-spor programımızın ilk yılını tamamlayacağız. Bu turnuvanın ardından çıtayı daha da yukarı taşıyacak bir fikir üretmemiz gerektiğini de biliyorduk. 2020 herkes için zorlu bir yıl oldu. Oyun ve e-spor dünyası ile birlikte dünyaya pozitif bir bakış açısı ve cesaret getirmek istiyoruz. Önceki turnuvalardan farklı olarak daha fazla bölgeyi davet ederek, oyuncular ve dünyanın dört bir yanından izleyenler için çok daha büyük ve rekabetçi bir etkinlik yaratmak istedik.” açıklamasını yaptı.

1.0 sürümü daha gerçekçi grafikler ve deneyim sunacak

Oyunculara 1.0 sürümünde daha gerçekçi detaylar sunan yeni teknolojiler, oyunun kalitesini baştan aşağı iyileştirmek için yenilendi. Oyun karakterleri, Ana Lobi’deki ışıklandırma ve oyunun kendine has tarzında olan ortamları da iyileştirilmiş. Oyun içi parçacık efektleri, duman, patlama, namlu ateşleri ve dürbün etkileşimleri, artık her atışın daha gerçekçi görünmesini sağlayacak seviyeye getirilmiş. Paraşütle atlama, koşma, fırlatma ve diğer standart hareketler de en iyi battle royale deneyimi için yeniden düzenlendi. Işıklandırma ve kaplama kalitesinde yapılan güncellemeler sayesinde çevredeki bitki örtüsü, gökyüzü ve suyu daha gerçekçi göreceğiz. Daha gerçekçi bir his ve yüksek kaliteli oyun deneyimini oyuncularına sunmak için modeller ve kaplama kalitesi de iyileştirilen detaylar arasında yer alıyor.

Kullanıcı arayüzü yeni animasyon ve efektler ile tamamen yenilendi

Oyuncu kitlesine daha kolay bir kontrol deneyimi sunmak için kullanıcı arayüzü ve etkileşimler de en baştan hazırlandı. İnteraktif özellikler, görseller, hareketler ve ses efektlerinin kalitesi geliştirilmiş. Kullanıcı arabirimi de oyuncuların gözlerini yormayacak şekilde yenilenirken yeni görsel teknoloji standartları ile güncellendi. Ayrıca oyun içerisinde gördüğümüz birçok renk, oyuncuların ruh hallerini daha doğru yansıtacak şekilde yeniden tasarlanmış.

Oyunculara aradıklarını kolayca bulabilmeleri için onlara daha sade ve iyileştirilmiş arabirim sunmak için yeni çoklu ekran değiştirme modu oyuna getirildi. Ayrıca oyunun içerisinde varolan arabirim daha düzenli hale getirildi. Oyunlar, topluluk ve oyun içi satın alımlar bölümleri 3 farklı alana ayrılarak, oyuncuların daha hızlı ve kolay erişim sağlamak için yeniden düzenlendi.

PUBG Mobile ücretsiz olarak App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir durumda.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu