Bu defa Google Pixel Flip Geliyor

Yeni bir rapora göre Google’ın katlanabilir telefon duyuruları bitmedi. Marka şimdi dikey yönlü katlanabilen Google Pixel Flip ‘i hazırlıyor.

Mobil teknoloji dünyasında firmalar hız kesmeden yatay ve dikey akıllı telefon modellerini tanıtıyor. Google ise Pixel Fold modelini Google I/O konferansında yeni tanıttı. Telefonun tasarımı ve fiyatı tartışma konusu oldu. Google I/O konferasında dikey katlanabilir telefon duyuracağıyla ilgili ipucu verdi.

Hakkında konuşacağımız çok şeyin olmadığı telefon Pixel Fold’ dan farklı tasarıma sahip olacak. Fiyat olarak dikey katlanabilir modellerin yatay katlanabilir modellere göre daha uygun olduğu biliniyor. Google etkinliğinde bir röportajda George Hwang, dikey katlanabilir bir modeli “ilgi çekici” bulduklarını ifade etti. Yalnız şu anda Pixel Fold serisini daha iyi hale getirmekle ilgilendiklerini söyledi. “Her zaman farklı teknoloji ve cihaz türlerine bakıyoruz ve bu ilginç görünüyor.” diyen Hwang, Google’ın katlanabilir Pixel Flip serisinin potansiyel geleceğine işaret etti.

temsili

Üzerinde çalışılan Pixel Flip modelininin abisi Fold modeliyle benzer menteşe sistemini kullanacağı düşünülüyor. Ekran olarak daha ufak olacak. Tek elle kullanımı kolaylaştıracak. İşlemci tarafında muhtemelen yeni tanıtılacak Tensor G3 veya G4 modeli kullanılabilir.

Farklı teknolojilere sahip cihazlar üretmek isteyen firmanın üstesinden gelmesi gereken bazı zorluklar var. Bunların başında Pixel Fold menteşe tasarımını, Pixel Flip serisine göre uyarlamak. Ayrıca iyi optimize edilmiş yazılım yelpazesine sahip olması gerekiyor.

Başa dön tuşu