Google Pixel Cihazlardaki Sorunları Gidermeye Çalışıyor

Google Pixel Cihazlarda Başgösteren Çeşitli Sorunları Güncellemeler Ve Yamalarla Gidermeye Çalışıyor. Gelin Bu Sorunlara Birlikte Bakalım.

Google şu anda, özellikle Pixel cihazları kullananlar olmak üzere bazı kullanıcılar tarafından bildirilen aşırı ısınma ve pilin çabuk bitmesi sorununu gideren bir yama yayınlıyor. Güncelleme sunucu tarafında kullanıma sunuluyor ve herhangi bir kullanıcı müdahalesi gerektirmiyor.

Sorun, yeni ve eski nesil Pixel telefonlarını kullanan reddit kullanıcıları tarafından Pixel alt dizininde tartışmaya açıldı. Problem, pil istatistiklerinde alışılmadık derecede yüksek arka plan kullanımı gösteren Google uygulaması gibi görünüyordu. Geri alma veya sıfırlama girişimleri başarısız oldu.

Google ayrıca, uygulamada yapılan bir arka uç değişikliğinin bir sonucu olarak Google uygulamasını sorunun temel nedeni olarak tanımladı. Yayınlanmakta olan yama tam da bu sorunu çözmekte.

Google’ın ifadesi, yalnızca Pixel cihazları yerine tüm Android cihazlarının bu sorundan etkilenmiş gibi göründüğü yönünde. Ancak, diğer Android cihazların kullanıcılarından herhangi bir raporlama gelmedi. Ayrıca sorun tüm Pixel cihazlar için gündeme gelmemiş gibi duruyor, bu nedenle Pixel telefonların ekosisteminin tamamına hitap etmiyor.

Ancak bugün itibarıyla sorunlar çözülmüş gözüküyor, bu nedenle etkilenenlerden biriyseniz içiniz rahat olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu