Akıllı TelefonAndroidBlackBerryGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerTeknoloji

BlackBerry Yalan Oldu! Klavyeli Telefon Beklemeyin!

Telefon işini uzun bir süre önce sonlandıran BlackBerry bir darbe daha aldı. OnwardMobility klavyeli telefon üretmeyeceğini açıkladı.

OnwardMobility’nin BlackBerry adını ve markasını kullanma lisansını kaybettiğine dair raporlardan sonra, şirket bugün kapanacağını ve artık fiziksel klavyeli 5G destekli telefonunun geliştirilmesine devam etmeyeceğini doğruladı. Bir döneme damgasını vuran fiziki QWERTY klavyeleri artık telefonlarda görmeyeceğiz.

Bu, OnwardMobility’nin BlackBerry ve Foxconn’un bir yan kuruluşu olan FIH Mobile Limited ile 2020’de fiziksel klavyeli 5G BlackBerry Android telefonla başlayan yeni akıllı telefonlar satmak için bir anlaşma imzalamasının ardından geldi. Aslında geçen ay şirket, yeni telefonunu yakında piyasaya sürmeyi planladığını duyurmuştu.

BlackBerry, tüm dahili donanım geliştirmeyi 2016’da sonlandırdı ve ortaklarına dış kaynak sağladı. TCL Communication, BlackBerry’nin telefonlarını OnwardMobility’nin telefonları yapmak için bir anlaşma yaptığı 2020’ye kadar yaptı. BlackBerry’nin yeni bir şirketle 5G destekli Android telefonunu geri getirmek için bir anlaşma imzalayıp imzalamayacağı belli değil.

OnwardMobility konuyla ilgili olarak,

“OnwardMobility’yi ilk başlattığımızdan beri bize verdiğiniz muazzam destek için hepinize teşekkür etmek istiyoruz. Ancak, OnwardMobility’nin kapanacağını ve artık fiziksel klavyeli ultra güvenli bir akıllı telefon geliştirmeye devam etmeyeceğimizi duyurmaktan büyük üzüntü duyuyoruz.

Lütfen bunun hafife veya aceleyle aldığımız bir karar olmadığını bilin. Bu haberle ilgili hayal kırıklığınızı paylaşıyoruz ve sizi temin ederim ki, bu bizim çalıştığımız ve umduğumuz sonuç değil.

Bu projede yorulmadan çalışan deneyimli profesyonellerden oluşan ekibe ve bu yolculuk boyunca bizi destekleyen sadık hayranlarımızın ve ortaklarımızın her birine inanılmaz derecede minnettarız. Hepinizle çalışmak, yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi duymak bir zevkti.

Tüm desteğiniz için teşekkür ederiz ve size en iyisini diliyoruz!” açıklamasında bulundu.

BlackBerry

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu