Akıllı TelefonBlackBerryGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerTeknoloji

BlackBerry Efsane Modellere Olan Desteği Sonlandırdı

Bir zamanların efsanesi BlackBerry, geçmişin efsane modellerine olan desteğini ne yazık ki sonlandırdı. İşte desteği kesilen telefonlar.

Akıllı telefonlar yaygınlaşmadan önceki dönemin en popüler telefonlarından biri olan BlackBerry, şok edici bir duyuru ile karşımıza çıktı. Artık şirket, tüm klasik akıllı telefon modelleri için resmi desteğini ne yazık ki sonlandırıyor.

Efsane BlackBerry Modelleri Destek Gemisinden Çıkarıldı

Geçtiğimiz vakitlerde duyuruyu yapan Kanadalı telefon markası, artık BlackBerry OS veya BB10 OS çalıştıran tüm klasik akıllı telefonlarını artık desteklemeyecek. Ayrıca marka, müşterilerini, bu telefonlardaki mobil veri veya WiFi bağlantısının stabil ve işlevsel kalmasını sağlayan yamaları artık almayacakları konusunda da uyardı. Yani, BlackBerry kullanıcıları, arama, mobil veri, SMS ve acil servis arama işlevlerini ilerleyen zamanlarda kaybedilir.

Ancak destek kesilmesi şu anda Android işletim sistemini çalıştıran akıllı telefon modelleri için geçerli değil. Yukarıda belirttiğimiz BB10 OS gibi işletim sistemleri için resmi destek 4 Ocak 2022’de ne yazık ki sona erecek. Eğer bu işletim sisteminde telefonunuz var ise gerekli aksiyonları almanız önerimizdir.

BlackBerry

Kanadalı telefon üreticisi, Android ve iPhone akıllı telefonlar dünyayı ele geçirmeden önce, telefon sektöründe çok büyük pazar payına sahipti. Ancak trendlerin değişmesi ile birlikte, tam dokunmatik ekranlı telefonların pazar üzerinde büyük bir etkisi olmayacağına inanan şirket, sektörde çok geri kaldı ve pazar payı neredeyse yok oldu.

BB akıllı telefonlar için resmi destek kalktığına göre, bir devrin sonu olduğunu da söyleyebiliriz. Bu telefon kullanıcılarının tüm verilerini yedeklemelerini de öneriyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu