Apple Yeni İş Pozisyonlarıyla Güncel Teknolojilere Yelken Açtı

Apple Bünyesinde Açtığı Yeni İş Pozisyonlarıyla Güncel Teknolojilere Doğru Yelken Açtı. Bakalım Bu İş Pozisyonları Hangi Alanları Kapsıyor?

Ekonomik belirsizliğin olduğu ve büyük teknoloji şirketlerinin peyderpey personel çıkardığı günümüzde, yalnızca yapay zeka ile çalışan insanlara yer var. Ne de olsa, yapay zeka son zamanlarda çok moda ve büyük şirketler geride kalmak istemiyor. Bu nedenle Apple, diğer teknoloji firmalarının ayak izlerini takip ediyor ve makine öğrenimi ile yapay zeka üzerine toplam 176 yeni pozisyon açtı.

Pocket-lint, bu pozisyonların 68’inin Siri departmanında olduğunu, 52’sinin iOS ile çalışacağını ve 46’sının macOS ile ilgili olduğunu bildirdi. Diğer istihdam alanları, birden fazla ürünle çalışmayı gerektiriyor.

Apple da bunu bir sır olarak saklamıyor. En son kazanç açıklaması sırasında Apple sözcüsü, şirketin yapay zekaya bilinçli ve temkinli bir şekilde yaklaştığını belirtti. Aslında, içeriden kaynaklar, Apple’ın hassas bilgilerin halka açılmasını önlemek için AI sohbet robotlarının kullanımını kısıtladığını söylüyor.

Apple, 5 Haziran için AR/VR odaklı özel bir etkinlik planladı, ancak yapay zeka hakkında da bir şeyler duyabiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu