Akıllı TelefonAndroidAppleGüncel Teknoloji Haberleri

Apple, Yeni Bir Tasarıma Sahip Watch X Üzernde Çalışıyor

Yeni bir rapora göre Apple’ın tasarımı itibariyle önceki saatlerden farklı görünen Apple Watch X modelini hazırlıyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yakın tarihli raporuna göre, Apple‘ın eylül ayında duyuracağı akıllı saat serisinin yalnızca küçük geliştirmeler sunması bekleniyor. Ancak kamera arkasında Apple, akıllı saatin 10. yıl dönümü anısına “Watch X” güncellemesi adlı önemli bir yükseltme üzerinde özenle çalışıyor.

Apple‘ın akıllı saati, önümüzdeki yıl olmasa da kayda değer bir yükseltme için hazırlanıyor. Önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi planlanan 2023 modellerinde daha önce belirttiğimiz gibi küçük güncellemeler içerecek.

Mark Gurman, önemli kararlar alınmamış olmasına rağmen, Apple içinde mevcut yıllık yükseltme döngüsünden potansiyel olarak uzaklaşmayla ilgili tartışmaların başladığını belirtiyor. Seri 8, geçen yıl bir vücut sıcaklığı sensörü sunarken, önceki güncellemeler daha büyük bir ekran ve performans geliştirmeleri içeriyordu.

Apple’ın Kademeli Yaklaşımı

Apple Watch, iPhone’un sık sık güncellenmesinin aksine, her yıl nispeten küçük değişikliklere uğradı. Son iyileştirmeler arasında bir vücut sıcaklığı sensörü, daha büyük bir ekran ve gelişmiş performans özellikleri yer alıyor. Bununla birlikte, Apple Watch’un genel evrimi kademeli olarak gerçekleşti ve tüketicilere her nesilde yükseltme yapmak için daha az neden sunuldu.

Gelecekteki “Apple Watch X” Revizyonu

İleriye dönük olarak Apple, akıllı saat serisinin onuncu yılını kutlamak için bir “Watch X” modelini tanıtmayı planlıyor. Bu önemli revizyonun watch serisinde şimdiye kadarki en önemli gelişme olması bekleniyor. Watch X’in 2024 veya 2025’te piyasaya çıkması bekleniyor.

Tasarım Yenilikleri ve Özellikleri

Apple tasarımcıları, Watch X için daha ince bir saat kasası yaratmaya ve kayış takma mekanizmasını değiştirmeye odaklanmış durumda. Mevcut sistem, kasaya kayan ve bir kilitleme mekanizması ile sabitlenen bantları içerir.

Apple, alternatif olarak bir manyetik bant bağlantı sistemini araştırıyor. Ayrıca, gelişmiş renk ve netlik için bir mikroLED ekranın yanı sıra kan basıncı izleme teknolojisi de dahil olmak üzere önemli yükseltmeler ufukta görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu