Apple Watch Pro Uydu Bağlantısı ile Gelebilir

Apple’ın üst segment akıllı saati Apple Watch Pro için uydu bağlantısı özelliğinin adı geçiyor. Bu saat rakiplerine resmen fark atacak.

Akıllı saat sektöründe uzun süredir lider olan Apple, bu liderliğini bu yıl yeni bir model ile taçlandırmak istiyor. 7 Eylül tarihinde düzenlenecek olan iPhone 14 etkinliğinde, Apple’ın bir de Apple Watch Pro adını taşıyacak olan yeni üst segment akıllı saatini tanıtması bekleniyor. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple Watch Pro’nun gelecek nesillerinin de tıpkı iPhone gibi uydu bağlantısına sahip olacağını söylüyor.

Bu özellik, sık sık dışarı çıkan akıllı saat kullanıcıları için veya akıllı telefonun etrafta olmadığı veya düşük olduğu diğer durumlarda faydalı olabilir. Uydu iletişimi sayesinde acil durum mesajları gönderebilirsiniz. Muhtemelen giyilebilir cihazlarla ilgili bazı hızlı mesajlar olacaktır. Sonuç olarak, Apple kullanıcıları küresel İnternet’e erişebilecek ve düzenli uydu telefon görüşmeleri yapabilecekler. Hızlı 5G ağları ve uydu servislerinin birleşimi, bir gün iPhone’u en güçlü küresel iletişim cihazına dönüştürebilir.

Mark Gurman, bu özelliğin birinci nesil Apple Watch Pro serisinde yer almayacağını açıkladı. Bununla birlikte, yeni Watch Pro yine de ilginç özelliklere sahip olacak. Yeni giyilebilir cihaz, Apple Watch Series 8’den farklı bir tasarıma sahip olacak. Tasarımsal açıdan iPhone 14’ü andıracak olan bu yeni model titanyum bir gövdeye de sahip olacak.

Apple Watch Pro
Apple Watch Pro

48 mm yani 1.99 inç büyüklüğünde safir ekran ile gelecek olan bu saatin pil konusunda da kullanıcılarını tatmin etmesi bekleniyor. Söylentilere göre bu model 2 günden fazla kullanım süresi sunacak. Fiyat tarafında ise Apple’ın ne yapacağı belirsiz. Ancak tahminlerimize göre fiyat 500 dolar bandını zorlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu