Apple Vision Pro Ucuzlayabilir

Apple Vision Pro ucuzlayabilir. Firmanın büyük umutlarla tasarladığı ürün, ağırlığı ve fiyatı nedeniyle eleştiri kaynağı olmuştu.

Apple Vision Pro ucuzlayabilir. Firmanın büyük umutlarla tasarladığı ürün, ağırlığı ve fiyatı nedeniyle eleştiri kaynağı olmuştu.

Mark Gurman’ın en son haber bülteni, Apple’ın yakında çıkacak olan Apple Vision Pro AR/VR başlığının daha uygun fiyatlı versiyonuna daha fazla ışık tutuyor. Analiste göre maliyeti düşürmek için iptal edilecek ilk özellik EyeSight işlevi gibi duruyor.

EyeSight özelliği, harici bir OLED ekran ve kulaklık içindeki kameralardan ve sensörlerden giriş gerektirdiğinden, bunların atlanması kesinlikle Apple’ın fiyat etiketini önemli ölçüde düşürmesine yardımcı olacak. Şirketin 1.500-2.500 dolarlık bir fiyat etiketi hedeflediği söyleniyor. Bu sayede ürün daha fazla potansiyel tüketiciye hitap edebilir hale gelecek.

Vision Pro

Bununla birlikte, önceki raporların daha ucuz Vision Pro’nun 2025’te çıkacağını, mevcut sürüme yapılacak donanım yükseltmesinin ise muhtemelen 2027’ye erteleneceğini öne sürdüğünü unutmayın.

Haber bülteninde ayrıca MacBook Pro’lar, MacBook Air’ler ve iPad’ler gibi Apple M3 destekli bazı ürünlerden de bahsediliyor. Gurman, Apple‘ın tüm cihazların geliştirmesini tamamladığını ancak duyuru tarihinin henüz bilinmediğini söyledi. Ama bu ay olmayacak.

Örneğin yeni iPad Pro’nun OLED ekran, yenilenmiş tasarım, yeni Magic Keyboard ve daha hızlı bir çiple geleceği söyleniyor.

M3 Pro ve M3 Max çipli MacBook Pro modellerinin 2024 baharında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve çipin seri üretimi hızla yaklaşıyor. Maalesef Airs’in piyasaya sürülmesi daha uzun sürecek, muhtemelen önümüzdeki yaz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu