AppleGüncel Teknoloji HaberleriiPadTablet

Apple, Üç Yeni iPad Tableti Saatler İçerisinde Duyurabilir

Son dakika gelişmelere göre Apple, 17 Ekim tarihinde üç farklı kategoride yeni iPad modelleri duyuracak. Yani duyuru saatler İçerisinde gerçekleşecek.

Pek çok kişi, geçen ay iPhone 15 serisi, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’yi tanıttıktan sonra Apple’ın 2023’te başka bir ürün tanıtmayacağını varsayıyordu. Ancak son sızıntılara bakılırsa Apple’ın 2023 bitmeden sürprizleri olacak. Güvenilir kaynakların aktardıklarına göre Apple saatler içerisinde üç yeni iPad tablet duyuracak. Ayrıca USB-C şarjlı yeni bir Apple Pencil da görebiliriz.
Raporda “Apple‘ın medya planlarına aşina” bir kaynağın 17 Ekim Salı günü Apple’ın yeni bir giriş seviyesi iPad, M2 destekli bir iPad Air ve yeni bir iPad mini tanıtacağı belirtiliyor. Giriş seviyesi iPad, Ekim 2022’de duyurulan 10. nesil iPad’in yerini alan 11. nesil model olacak. Yeni iPad Air, daha güçlü ve hızlı olan M2 işlemci yükseltmesiyle gelecek. M serisi çip kullanan ilk iPad Air, Mart 2022’de duyurulmuştu.
Salı günü ayrıca, şu anda iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerindeki Apple A16 Bionic işlemciyi kullanan iPad mini 7’nin de duyurulacağı söyleniyor. Her üç tabletin de teknik özellikler söz konusu olduğunda minör yükselmeler alması bekleniyor.
Apple’ın yeni iPad’lerin piyasaya sürülmesi için kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirmesi beklenmiyor. Duyuruda yeni bir iPad Pro’nun yer alması da yine beklenmiyor. OLED ekranlı iPad Pro modellerinin 2024’ün ikinci yarısında resmiyet kazanması bekleniyor. Ayrıca yeni iPad Pro modelinin 11 inç ve 13 inç ekranla sunulacağı gelen bilgiler arasında.
Pandemi sona erdiğinden beri tablet satışları düştü. Çoğu kişinin evden çalıştığı ve öğrencilerin sanal derslere katıldığı dönemde Apple, iPad satışlarında bir artış gördü. Belki de yeni iPad modellerinin piyasaya sürülmesi Apple’ın tablet satışlarını yeniden canlandıracaktır.
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu