Akıllı TelefonAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobirollerTeknoloji

Apple Sızıntıların Önüne Geçmek için Düğmeye Bastı

Apple’ın yeni ürünlerini sızdıranlar için kötü haber geldi. Apple sızıntıların önüne geçmek için yeni politikasını yürürlüğe aldı.

Apple son raporlara göre yeni tanıtılacak olan cihazlarının sızdırmasını önlemek için çeşitli önlemler alıyor. Şirket, piyasaya sürülmemiş ürünlerinin sızıntılarını azaltmak için birçok kurum içi ve dışı stratejiyi geçtiğimiz haftalarda yürürlüğe almıştı. Cupertino merkezli şirket, yakın zamanda yetkisiz bilgilere erişen ve bunları ifşa eden bazı çalışanları hakkında soruşturma da başlattı. Ayrıca ticari sırlarının sızıntısını sıfıra indirmek için birkaç güvenlik protokolünü yürürlüğe koydu.

Apple sızıntıların önüne geçmek istiyor

Ancak son zamanlarda şirket işleri biraz daha ileri götürüyor gibi görünüyor. Şirket kısa süre önce Çin’deki bir sızıntıya karşı bir durdurma bildirimi gönderdi. Teknoloji devi Çin’in yasal temsilcisi Fangda Partners’a göre, bir sızıntıcıyı iPhone prototipleri hakkında bilgi yayınlamaktan ve yaymaktan vazgeçmesi konusunda uyardı. İlginç bir şekilde şirket, sızdırıcı olduğu iddia edilen kişiye, şirketin ticari sırlarının izinsiz olarak açıklandığı iddiasına yanıt vermesi için 14 gün süre verdi. Teknoloji devi, sızdıran kişinin bile sızdırılan prototiplerin kaynaklarını ortaya çıkarmasını istiyor.

Sızıntıcılara gönderilen uyarıda “APPLE’IN TİCARİ SIRLARININ KASITLI BİR İHLALİNİ OLUŞTURAN APPLE’IN PİYASAYA SÜRÜLMEMİŞ VE SÖYLENTİLERİ OLAN ÜRÜNLERİYLE İLGİLİ BÜYÜK MİKTARDA BİLGİYİ YETKİNİZ OLMADAN İFŞA ETTİNİZ. SORUŞTURMA SONUCUNDA APPLE, APPLE’IN PİYASAYA SÜRÜLMEMİŞ VE SÖYLENTİLERİ DOLAŞAN ÜRÜNÜNÜ YETKİSİZ OLARAK İFŞA ETTİĞİNİZE DAİR İLGİLİ KANITLAR ELDE ETTİ. SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI ARACILIĞIYLA APPLE’IN YENİ ÜRÜNLERİ HAKKINDA YAYINLANMAMIŞ BİLGİLER YAYINLAMAK VE BU YENİ ÜRÜNLERİN TASARIMINI VE PERFORMANSINI GÖSTERMENİZ SUÇTUR. AYRICA SUÇUNUZ BUNLARLA SINIRLI DEĞİLDİR.” ifadeleri yer alıyor.

iPhone SE 3

Şimdilik, şirketin bundan sonra ne yapacağı belli değil. Teknoloji devi, davayı bir mahkemeye taşıyabilir. Son gelen raporlar, Apple’ın bu sert politikasının caydırıcı olduğunu ve sızıntı yapanların sızıntılarını kaldırdığını gösteriyor. Firmaya zarar veren bu sızıntıların önüne geçmek için bakalım daha başka ne gibi önlemler alınacak?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu