AppleBluetooth HoparlörGenel

Apple, İkinci Nesil HomePod Akıllı Hoparlörü Tanıttı

Apple, geliştirilmiş ses ve zekaya sahip, Wi-Fi 4 ve Bluetooth 5.0 bağlantılı ikinci nesil HomePod akıllı hoparlörün duyurusunu gerçekleştirdi.

Apple, 2021 yılında duyurduğu orijinal HomePod akıllı hoparlörü yeniledi. İkinci nesil HomePod hoparlör, belirli noktalarda rafine edilmiş bir tasarıma, inanılmaz ses kalitesi ve yapay zeka vaat ediyor. Hoparlör, yükseltilmiş ses,  S7 çipi ve daha akıllı ev yetenekleri dahil olmak üzere birçok yeni özellikle birlikte geliyor.

HomePod tasarım açısından birkaç değişiklikle orijinal modele benziyor. Şeffaf örgü kumaşa ve uçtan uca aydınlatan arkadan aydınlatmalı dokunmatik yüzeye sahiptir. Beyaz ve Geceyarısı renklerinde satışa sunulacak olan akıllı hoparlörde dokunmatik yüzey, Siri sesli asistanı etkinleştirmek için de kullanılabilir.

İkinci Nesil HomePod Özellikleri

Yeni akıllı hoparlör, yüksek kaliteli ses sağlamak için çevresinde beş tweeter ile donatılmıştır. Hoparlör, S7 işlemcisi ve yerleşik sensörleri ile yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için kendi hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilir. Ses yansımalarını algılayabilir ve yerleştirildiği yere göre kendini uyarlayabilir. Ortam sesini yönlendirmek ve uzamsal sesi iletmek için cihazda hüzmeleme kullanılmakta.

Elbette Siri ve Apple Music desteği mümkün. Eşleştirilmiş bir iPhone’dan HomePod’a kelimenin tam anlamıyla her şeyi aktarabilirsiniz: müzik, podcast’ler ve hatta bir telefon görüşmesini.  

Yeni HomePod’un ilginç özelliklerinden biri de alarmların tanınması. HomePod, duman ve karbon monoksit alarmlarını dinleyebilir ve doğrudan kullanıcının iPhone’una bildirim gönderebilir. Ayrıca, iç mekan hava özelliklerini ölçebilen yerleşik bir sıcaklık ve nem sensörü vardır. Akıllı ev sistemleri ile birlikte, odadaki belirli bir sıcaklığa ulaşıldığında panjurları otomatik olarak kapatan veya fanı açan komutlar oluşturabilirsiniz. Tabii ki, HomePod’un kendisi bir akıllı ev merkezi görevi görebilir.

Yeni HomePod modeli, farklı iPhone‘larla uyumlu, ancak akıllı telefonun iOS 16.3 veya üstünü çalıştırması gerekiyor. Son olarak ürünün fiyatı 299 $ olarak açıklandı.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu