Apple Geliri ile Yine Dudak Uçuklattı

Cupertinolu teknoloji devi Apple geliri ile yine rakiplerinin önünde yer almayı başardı. iPhone 13 peynir ekmek gibi satıyor.

Apple’dan başarılı bir çeyrek daha geldi. Cupertinolu teknoloji devi Apple geliri ile rakiplerine resmen göz dağı verdi diyebiliriz. iPhone 13 serisinin peynir ekmek gibi satması sayesinde yükselişe geçen Apple’dan yeni bir rekor daha geldi.

Apple bugün 26 Mart 2022’de sona eren 2022 mali yılının ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, yıllık %9 artışla 97,3 milyar dolarlık Mart çeyreği gelir rekoru ve seyreltilmiş hisse başına 1.52 dolarlık üç aylık kazanç bildirdi.

Apple geliri ile rakiplerine göz dağı vermeyi başarıyor!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “Bu çeyreğin rekor sonuçları, Apple’ın yenilikçiliğe ve dünyadaki en iyi ürün ve hizmetleri yaratma yeteneğimize durmaksızın odaklandığının bir kanıtıdır. 2030 yılına kadar tedarik zincirimizde ve ürünlerimizde karbon nötr olmak için kaydettiğimiz ilerlemenin yanı sıra yeni ürünlerimize yönelik güçlü müşteri tepkisini görmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Apple’ın CFO’su Luca Maestri ise; “Hizmetler için tüm zamanların gelir rekorunu ve iPhone, Mac ve Giyilebilirler, Ev ve Aksesuarlar için Mart çeyreği gelir rekorları kırdığımız için Mart çeyreğine ilişkin rekor iş sonuçlarımızdan çok memnunuz. Ürünlerimize yönelik devam eden güçlü müşteri talebi, kurulu aktif cihaz tabanımız için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmamıza yardımcı oldu. Güçlü işletme performansımız, 28 milyar doların üzerinde işletme nakit akışı sağladı ve çeyrek boyunca hissedarlarımıza yaklaşık 27 milyar dolar geri vermemizi sağladı.” dedi.

Apple Geliri

Apple‘ın yönetim kurulu, Şirketin adi hisse senedi başına yüzde 5 artışla 0,23 dolar nakit temettü dağıtacağını açıkladı. Temettü, 9 Mayıs 2022’deki iş kapanışı itibariyle kayıtlı hissedarlara 12 Mayıs 2022’de ödenecek. Yönetim kurulu ayrıca mevcut hisse geri alım programına 90 milyar dolarlık bir artışa izin verdi.

iPhone SE 2022 Satış Rekorları Kırıyor! Şaka Gibi!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu