Android Telefonda Yüksek Kaliteli Instagram Hikayesi Paylaşma

Android telefonda yüksek kaliteli instagram hikayesi paylaşmak için, size kısa bir rehber hazırladık. İşte başlıyoruz.

Sosyal medya platformlarının en popüler uygulamalarından biri olan Instagram, günümüzde milyonlarca insanın hayatının bir parçası haline geldi. Kullanıcılar, Instagram hikayeleri aracılığıyla anlık fotoğraflar ve videolar paylaşarak güncel yaşamlarını takipçileriyle paylaşma fırsatı buluyor.

Gün geçtikçe bu paylaşımların kalitesi artarken, Android işletim sistemi kullanan telefonlarda bu durumu çok sık gözlemlemediğimizi ifade edebiliriz. Sizin için hazırladığımız bu rehberde yüksek kaliteli Instagram hikayesi paylaşmayı anlatacağız.

Telefonunuzun Kendi Kamera Uygulamasını Kullanın

Instagram’ın dahili kamerası, telefonunuzdaki özellikleri tam olarak kullanamamaktadır. Optik görüntü sabitleyici veya saniyede 60 kare video çekebilme gibi özelliklere sahip olan telefonlarda bile Instagram, bu özellikleri kullanamamaktadır. Bu nedenle, çektiğiniz videolar daha titrek ve düşük akıcılıkta olacaktır.

Çektiğiniz videoların Instagram ile daha uyumlu ve akıcı olmasını için;

  • Video çekme ekranını açın.
  • Ayarlar/Seçenekler butonuna tıklayın. (1 numaralı görsel)
  • Görüntü çözünürlüğünü 1080P yapın; bu ayar telefonunuzun kamera çözünürlüğünü Instagram’ın desteklediği en yüksek çözünürlüğe eşitler. Bu da görüntüyü Instagram’da paylaşırken daha az sıkıştırılıp, kalite kaybını en az seviyeye indirecektir. Daha yüksek çözünürlükleri seçmek cihazınızın bazı özelliklerinin kullanımını kısıtlayabilir. Örnek verecek olursak bazı cihazlar 4K video çekerken optik görüntü sabitleyicisini (titreşimi engelleyen donanımsal kamera özelliği) kullanamaz, bazı cihazlar ise saniyede kaydedilen kare sayısını (bu doğrudan akıcılığı etkiler) düşürür. (2 numaralı görsel)
  • FPS (saniyede kaydedilen kare sayısı) değerini 60 yapın. (Bu özelliği bazı cihazlar desteklememektedir.)
  • Videolarınızı çekerken titretmemeye özen gösterin. Video titreşimi arttıkça, paylaşılan görüntünün kalitesi düşecektir.

Yüksek kaliteli Instagram hikayesi paylaşmak için kamera ayarlarımız genel olarak böyle olmak zorundadır.

Peki Instagram Ayarları Nasıl Olmalı?

Videonuzu paylaşmadan önce, Instagram’ın veri kullanımı ve medya kalitesini ayarlarını da değiştirmeniz gerekiyor;

  1. Instagram profilinize gidin ve seçenekleri seçin.
  2. Ayarlar ve gizliliği seçin.
  3. Veri Kullanımı ve medya kalitesini seçin.
  4. Görselde gözüktüğü gibi veri tasarrufunu kapatın ve en yüksek kalitede yüklemeyi aktif hale getirin.

Sizlere Android telefonlarda yüksek kaliteli Instagram hikayesi paylaşmanın püf noktalarını gösterdik. Sizin de bildiğiniz yöntemler varsa yorum yazmaktan çekinmeyin! Bol beğeniler…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu