Instagram Hikaye Sorunu Düzeldi!

iPhone sahiplerini çıldırtan Instagram hikaye sorunu son güncelleme ile düzeltildi. Artık görüntülenen hikayeleri bir daha görmeyeceksiniz.

iPhone sahipleri son 2 gündür Instagram’ın sorunu ile boğuşuyordu. Instagram hikaye sorunu nihayet bugün çözüme ulaştı. Kullanıcılar ilk etapta bunun iOS 15.5 veya iOS 16’dan kaynaklandığını düşünmüştü. Ancak asıl sorun Instagram’ın yayınladığı son güncellemeden kaynaklıymış. App Store’da yayınlanan son güncelleme ile nihayet bu sorun çözüme kavuştu. Peki, bu sorun tam olarak nasıl yaşanmıştı?

Bildiğiniz gibi hikayelere baktığınız zaman o hikaye izlendi olarak işaretleniyordu. Bir kişi bir hikaye daha attığında önceki hikayeyi izlediğiniz için yenisini izliyordunuz. Ancak sorundan dolayı takip ettikleriniz yeni bir hikaye paylaştığında ilk hikayeden görüntülemeye başlıyordunuz. 5-6’dan fazla hikaye atan birini takip ediyorsanız bu sorun gerçekten de can sıkıyordu.

Meta’nın bünyesinde yer alan Instagram neyse ki sorunu kısa sürede çözen güncellemeyi yayınladı. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız App Store’dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır. Eğer güncellemeden sonra da hala sorun devam ediyorsa uygulamayı silip baştan yükleyebilirsiniz. Zaman zaman uygulamaların bu tip hatalar yaşaması normal bir şey. Umarız bu tip hatalar bir daha yaşanmaz, yaşanırsa da böyle olduğu gibi hızlı bir şekile düzeltilir.

Instagram Hikaye Sorunu
Instagram Hikaye Sorunu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu