Akıllı TelefonAndroidGenel

Android Navigasyon Butonları Değişiyor

Android N sürümüyle birlikte işletim sisteminde yeni Android navigasyon butonlarına geçiş yapılacak. Yeni buton tasarımı şimdiden sızdırıldı bile.

Google, bir sonraki Android sürümünde navigasyon gezinti butonlarında tasarım değişikliğine gidebilir. Android Police sitesinin ortaya çıkardığı bir görüntü muhtemelen Android N sürümüne eşlik edecek yeni gezinti butonlarını ortaya çıkardı.

Android navigasyon

Arama motoru devi son olarak Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte üçgen, daire ve kare şeklinde basit geometrik şekiller kullanmıştı. Yeni buton diziliminde söz konusu tasarım anlayışı devam ettiriliyor, ancak geri ve son uygulamalar butonları beyaz renkte karşımıza çıkıcak. Ana ekran butonu ise Nexus logosuna özgü renklere bürünüyor.

Yeni buton tasarımının eylül ayında tanıtılacak Nexus telefonlar ilk olarak kullanılması bekleniyor. Daha sonra Android One cihazlarda yer alacak butonların Android ekosisteminde birçok üretici tarafından benimsenmesi bekleniyor.

>> ilginizi çekebilir; Samsung, Galaxy On7 2016 Modelini Hazırlıyor

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu