Alan Wake II Sistem Gereksinimleri Açıklandı: Ekran Kartınız Ağlayacak!

Remedy Entertainment'in geliştirdiği Alan Wake II oyunu için sistem gereksinimleri onaylandı. Full HD 60 FPS için RTX 3070 gerekiyor.

Hayatta kalma ve korku türünde oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği Alan Wake II için yeni haber ortaya çıktı. Remedy Entertainment’in geliştirdiği ve Epic Games Publishing’in yayınlayacağı yapım, türünün en sevilen oyunları arasında yer alıyor. Wake II için ortaya çıkan haberlere göre oyunun sistem gereksinimleri ortaya çıktı.

Alan Wake II Konusu ve  Sistem Gereksinimleri Nedir ?

Oyunun konusu olarak Saga Anderson küçük bir kentteki ritüelleşmiş katliamları araştırmaya geliyor. Alan Wake, etrafındaki gerçekliği şekillendirecek karanlık hikâyeyi yazıyor. Bu iki kahraman bir şekilde birbirleriyle bağlantılı. Olmaları gereken kahramanlara dönüşebilecekler mi?

Orjinal Alan Wake oyunu 2010 yılında piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise yeni oyun, orjinal oyundaki olayların 13 yıl sonrasında gerçekleşiyor. Oyun iki oynanabilir karakter sunuyor. Bunlardan ilki, esrarengiz karanlık yerde sıkışıp kalan Alan Wake’in kendisidir.
İkinci karakter, Alan’ın yürek parçalayıcı çilesinin başladığı kasaba olan Bright Falls’taki bir dizi ritüel cinayeti araştırmakla görevlendirilen bir FBI ajanı olan Saga Anderson.

Sistem Gereksinimleri: 

Yapımcı firma Remedy Entertainment, Alan Wake II için PC sistem gereksinimlerini açıkladı ve son derece yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Her grafik seviyesi için DLSS3 ve FSR2 seçeneğini aktifleştirmek zorunlu kılınıyor. Böylece oyunun DLSS3 ve FSR2 teknolojilerini desteklemeyen ekran kartlarında tatmin edici performans vermeyeceği görülüyor.
Oyun için 1080p’de düşük ayarlarda 30 FPS’de oynamak için  GeForce RTX 2060 veya Radeon RX 6600′e sahip olmak gerekecek. 1080P 60 FPS oynamak içinse RTX 3070 ve ya Radeon RX 6700 XT kartları gerekiyor.
Eğer ben 2K çözünürlükte 60 FPS oynamak istiyorum diyorsanız RTX 4070 ve ya Radeon RX 7800 XT grafik kartı sahibi olmanız lazım. Bununla da yetinmeyip ışın izleme deneyimini yaşamak isteyen oyun severlerin 1080P 60 FPS için RTX 4070 kartı lazım.

 

Alan Wake II’nin 27 Ekim 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S platformlarında satışa sunulacak.

Başa dön tuşu