Galaxy S23 FE Söküldü ve Gizemi Ortaya Çıktı

Galaxy S23 FE, Exynos 2200 işlemci birimiyle Galaxy S22 Ultra'dan daha iyi bir performans ortaya koyuyor. İşte bunun nedeni...

Samsung’un Galaxy S23 FE modelinin iki yıllık Exynos işlemciye sahip olduğunu açıkladığında pek çok kişi performans ve pil tarafında endişe yaşamaya başladı. Fakat ilk başta kimi kriter testleri Galaxy S23 FE’deki Exynos 2200 işlemci biriminin Galaxy S22 serisinden daha iyi performans ortaya koyduğunu gösterdi. Telefon satışa sunuldu ve gerçek kullanım testleri bu durumu doğruladı. Peki S23 FE aynı işlemciyi kullanmasına rağmen nasıl olur da S22 Ultra’dan daha iyi bir performans ortaya koyuyor?

Exynos 2200’ın daha iyi optimize edildiği iddiaları olsa da, bunun temel kaynağının büyük bir soğutma sistemi olduğu anlaşıldı. Galaxy S23 FE’nin sökme videosu, Samsung‘un termalleri kontrol altında tutmak için telefonu oldukça büyük bir buhar odalı soğutma sistemiyle donattığını ortaya koydu. Yeni nesil Fan Edition telefon bu nedenle Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’dan daha iyi sonuçlar sunuyor.

Galaxy S23 FE’de işlemciye büyük bir soğutma sisteminin eşlik etmesiyle birlikte pil kullanımının da daha verimli hale gelmesi muhtemel. Galaxy S21 FE facia ötesi bir pil performansı sunarken, benzer bir durumun S23 FE’de yaşanması muhtemel görünmüyor. Yeri gelmişken telefonda 25 watt şarj destekli 4.500 mAh büyüklüğünde bir pilin yer aldığını hatırlatalım.

Öte yandan S23 FE geçtiğimiz günlerde iki bellek seçeneği dört renk seçeneğiyle ülkemizde satışa sunuldu. Telefonun fiyatı şu şekilde:

  • 8 GB RAM + 128 GB dahili depolama: 23.999 TL
  • 8 GB RAM + 256 GB dahili depolama: 25.999 TL

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu