AndroidGenel

Zenfone Max İçin Android 6.0 Yayınlandı

Asus, Android 6.0 güncellemesini bir kez daha başlattı. Marshmallow güncellemesi bu defa Zenfone Max modeli için dağıtıma sunuldu.

Bir taraftan Zenfone 3 serisi modelleri satışa çıkarmaya hazırlanan Asus, diğer taraftan geçmiş modeller için Android 6.0 güncellemesinin dağıtım işlemini sürdürüyor. Tayvanlı teknoloji devi 5.000 mAh kapasiteli pile sahip Zenfone Max için Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınladı.

ZC550KL model numarasına sahip telefon için güncelleme dünyanın birçok noktasında başlamış durumda. Ayarlar menüsünden güncelleme kontrolü gerçekleştirerek en güncel Android sürümünün size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

Zenfone Max

Zenfone Max Android 6.0 Güncellemesi Neler Getiriyor?

1.1GB büyüklündeki güncellemede Google’ın işletim sistemine dahil ettiği gelişmiş uygulama izinleri, pil verimliliği sağlayan Doze Modu, gelişmiş Google Now hizmeti, küçük çaplı iyileştirmeler ve güvenlik gelişmeleri yer alıyor.

Asus da güncelleme sonrası E-posta, Takvim ve Mesajlaşma uygulamalarını sistemden kaldırıyor. Bunun yerine Google hizmetleri olan Gmail, Google Takvim ve Google Messenger uygulamaları kullanılacak.

Ek olarak güncelleme sonrası uygulamaların hafıza kartına taşınmasını sağlayan APP2SD uygulaması işlevselliğini kaybedecek.

ilginizi çekebilir; Zenfone 3 Deluxe Modelinde Snapdragon 821 Sürprizi

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu